חיפוש
ההיריון הרס את הגוף? איך המפורסמות מחזירות את המראה הצעיר

ההיריון הרס את הגוף? איך המפורסמות מחזירות את המראה הצעיר

  • עריכה: מאירה ארבל
  • תאריך: 07 אוגוסט 2022
image

חוויית הלידה היא לבטח אחת החוויות המשמעותיות עבור כל אישה. השפעתה עצומה, והיא משנה את החיים בכל היבט שרק אפשר לדמיין – סדרי העדיפויות משתנים, סדר היום כבר לא כשהיה, וכל זה מבלי לדבר על ההשפעה המנטלית והרגשית – הן מסיבות ביולוגיות הורמונליות והן מסיבות אבולוציוניות. מעבר לכל אלו, אין צל של ספק שההריון, הלידה ואפילו ההנקה גובים מחיר פיזי כבד מהגוף. כמובן שהשינוי החיצוני אינדיבידואלי ותלוי פרמטרים רבים, אבל באופן טבעי לכל אם טרייה ישנו הרצון לנסות לשחזר את המראה שאפיין אותה בטרם הלידה. אם בעבר השיח על הנושא היה נישתי ולא מוכר, היום אין כל טאבו לדבר על הדברים הללו: חזה נפול, התרוקנות שדיים, קמטים בפנים, הצטברויות שומן ובטן רפויה ומידלדלת הם רק חלק מן התופעות המאפיינות נשים לאחר לידה. עם זאת, יש לציין שלא פחות חשוב למצוא מקום של קבלה לגוף ה’חדש’, שהרי הגוף בהכרח הולך להיראות שונה אחרי חוויה כה אינטנסיבית. אך אם בכל זאת השינוי וההשפעות החיצוניות מדירות שינה מעינייך, יש טיפולים וניתוחים רבים שיסייעו לך להיות יותר שלמה עם עצמך. כיום, בשנת 2022, הטיפולים והניתוחים השונים הם לא בגדר בלתי אפשריים. המחירים נמוכים מבעבר, הביטחון בתוצאה איכותית גבוה, והסיכונים נמוכים מבעבר. אנו נציג לכן את הפתרונות היעילים ביותר לכמה מהבעיות הנפוצות ביותר עבור אמהות.

הרמת חזה

אחד האיברים שמושפעים באופן הדרסטי ביותר מחוויית הלידה ומהאקטים הנלווים אליה הוא ללא ספק החזה. הנקה ושינויים הורמונליים גורמים לעור להימתח, ובעקבות כך לשדיים נפולים.  ל פי רוב, ישנה תחושה שנפח השדיים קטן יותר מכפי שהיה, אך ברוב המקרים השינוי בנפח קטן יחסית והתחושה נגרמת עקב התרוקנות השדיים ביחס למצב שהיה בזמן ההריון וההנקה. הפתרון לתופעה זו הוא ניתוח הרמת חזה. במסגרת ההליך מתבצעת על ידי מנתח פלסטי הערכה לגבי השינוי בנפח השדיים, בנוסף למידת הצניחה וההתרופפות, ובהתחשב ברצון המטופלת ובתוצאה הרצויה. הניתוח עצמו כולל הסרת עודפי עור, הרמת פטמה, מתיחה של העור ועיצוב החזה, והחדרת שתל מתאים לעבר כיס ייעודי מעל או מתחת לשריר. ההחלמה מהניתוח מהירה ומלווה בדרך כלל בכאבים לאורך כארבעה-חמישה ימים בלבד, כאשר ברוב המקרים ניתן לחזור לשגרה לאחר עשרה ימים.

מתיחת בטן

תופעה שכיחה אצל הרוב במוחלט של היולדות. כנראה שכולנו מכירות אותה טוב, אך האם ידעת שהפתרון נמצא בהישג יד? אז אם אמרנו שהחזה עובר שינוי דרסטי עקב חוויית הלידה, הבטן היא ללא ספק החלק שעובר את השינוי הגדול ביותר בגוף. במהלך תשעת חודשי ההריון הבטן משתנה כל העת, ובפרט אם בסופו של דבר הלידה בוצעה בניתוח קיסרי. עקב השינויים נותרים כפלים בעור, הוא הופך רפוי, וקיימים עודפי שומן רבים באזורים שונים. הפתרון לסוגיה זו הוא ניתוח מתיחת בטן. הניתוח מתבצע באמצעות חתך בבטן על פי החלטת הרופא המוסמך ובשיתוף המטופלת. דרך החתך מפרידים את העור והשומן מהדופן השרירית של הבטן, את השרירים שהתרחקו תופרים בחזרה, ולאחר מכן תופרים מחדש את העור שהופרד כלפי מטה – תוך סילוק כל העודפים. במסגרת ניתוח זה נפטרים מרוב סימני המתיחה. מומלץ להמתין כשנה לאחר הלידה ועד לביצוע הניתוח.

הסרת כתמים בולטים

הופעת כתמים על העור ככלל ועל עור הפנים באופן ספציפי מוכרת ונפוצה מאוד גם היא בקרב אוכלוסיית היולדות. כתמים אלו לרוב הורמונליים ונוצרים במהלך ההריון. ראשית, חשוב מאוד להגיד שיש לשמור על העור מהאויב מספר אחת שלו: השמש. על כן, חשוב לשים קרם הגנה ייעודי לפנים (כמובן שגם על שאר העור), להרכיב משקפי שמש ולהיחשף אליה מעט ככל הניתן. ומעבר לכך, טיפול יעיל לכתמים הללו הוא בלייזר. הלייזר מבהיר את הכתמים עד לכדי היעלמות. הטיפול פשוט ויעיל ואינו כרוך בהחלמה ברוב המקרים.

טיפול בהזרקה (sclerotherapy)

ההריון מפעיל לחץ על כל מערכת הורידים, ומפריע לזרימת הדם מהרגליים ללב. הלחץ גורם פעמים רבות להופעת ורידים ונימים בולטים (spider veins). כן כן, אותם הורידים אשר ניתן לזהות ממרחק בשל צבעם הבוהק, ככל הנראה תקפו כל אמא טרייה בשלב זה או אחר וברמות שונות. טיפול בהזרקה או סקלרותרפיה הוא הטיפול היעיל ביותר לתופעה זו. בטיפול מוזרקת תמיסה לוריד אשר גורמת לכיווץ דפנות הוריד ולחסימתו כך שהוא מתפרק ונספג על ידי הגוף עד לכדי היעלמות מוחלטת בתוך מספר שבועות בלבד. מומלץ לחכות לפחות חודשיים מרגע הלידה ועד פנייה לטיפול שהרי לעיתים חלק מהורידים הבולטים נעלמים מעצמם בחלוף הזמן, מה גם שיש לתת זמן לגוף להתאושש מהלידה.

Bodytite – שאיבת שומן ומתיחת בטן

מתאים לנשים אחרי לידה במצב ביניים: מחד, יש להן עור עודף שמפריע להן, ומאידך הן לא מעוניינות לעבור ניתוח. גם בהליך ה-Bodytite מדובר בהליך שאיבת שומן, ומתיחת בטן, אך הוא כמעט ואינו פולשני, עדין ואינטנסיבי פחות, ובמקביל מלווה בהידוק העור על מנת שיצמד לקווי המתאר החדשים. כלומר, הליך זה דומה למתיחת הבטן מבחינת מטרתו הסופית, אך הוא קליל בהרבה. הפרוצדורה מתבצעת באמצעות גלי רדיו המותאמים אישית בהתאם למטופלת, כאשר הרופא המוסמך מסמן את האזורים הרלוונטיים שבהם יש לבצע את המסת השומן. בנוסף, טיפול זה, בניגוד למתיחת הבטן, משאיר צלקת זעירה בלבד וזמן ההחלמה ממנו הוא ימים בודדים בלבד.

 

מאמי מייקאובר

אם ברצונך לבצע יותר מניתוח אחד על מנת להחזיר לעצמך את המראה הצעיר ביכולתך לבצע ניתוח מאמי מייקאובר אשר משלב מספר ניתוחים בו בזמן. לשם כך ביכולתך לבחור אחד מבין רופאים מומלצים למאמי מייקאובר.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה