חיפוש
עיגולים שחורים מתחת לעיניים

עבור אנשים מסוימים, שינה רבה יותר, שמירה על לחות וצמצום זמן המסך עשויים להיות מועילים. קומפרסים קרים או קרמי עיניים עשויים לעזור. ישנם גם טיפולים רפואיים קבועים יותר לעיגולים שחורים מתחת לעיניים.

עיגולים שחורים מסביב לעיניים מהם?

עיגולים שחורים מתחת לעיניים הם כתמים כהים המופיעים כתוצאה ממגוון סיבות, גם אצל נשים וגם אצל גברים, ומשווים מראה עייף וקודר. לעתים העיגולים השחורים מסביב לעיניים מלווים בנפיחות מתחת לעיניים, מה שמכונה שקיות מתחת לעיניים ולעתים בשקעים מתחת לעיניים.

טיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים
טיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים
טיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים
טיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים
סובלים מעיגולים שחורים? השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מרופא מומלץ

  נא להזין מספר טלפון תקין

  מהם הגורמים לעיגולים שחורים מתחת לעיניים?

  • גיל – עם ההתבגרות העור הופך דק יותר ומכיוון שמתחת לעיניים העור הינו ממילא דק, כלי הדם הכהים הופכים גלויים יותר ונראים כמו כתמים כהים. נסיגת העור מתחת לעיניים ואובדן הנפח יוצרים גם שקעים מתחת לעיניים ואפקט של עיניים שקועות וכהות.
  • עייפות – התנהלות לא נכונה עם השינה שמובילה למחסור בשינה, או מנגד לשינה מוגזמת, גורמים לעור להיראות חיוור ומבליטים את הרקמות הכהות שמתחתיו. כאשר מדובר בלילות לבנים בודדים, הכהות מתחת לעיניים תחלוף אבל היא עלולה להפוך לכרונית כאשר אורח החיים כולל עייפות קיצונית. מסיבה זו התופעה נפוצה  לאחר לידה ולעתים מופיעים גם עיגולים שחורים מתחת לעיניים בהיריון.
  • גנטיקה – הנטייה לפתח עיגולים שחורים סביב העיניים הינה משפחתית. לעתים התופעה ניכרת כבר מהילדות, כאשר מגיל צעיר ניתן לראות את היווצרות הכהויות מתחת לעיניים שהולכות ומתכהות בבגרות. בנוסף מבנה פנים הכולל שקעים מתחת לעיניים יגרום למראה קודר של הטלת צל סביב העיניים.
  • מאמץ של העיניים – עומס כרוני ומתמשך על העיניים גורם להן להתאמץ ומגדיל את כלי הדם סביב העיניים שהופכים כהים יותר.
  • אלרגיות – במצב של אלרגיות שונות בעיניים, הנפוצות בעיקר באביב, הגוף משחרר היסטמינים שתורמים להתרחבות כלי הדם וליצירת מראה של עיגולים שחורים. בנוסף תחושות הגרד והרצון לשפשף את העיניים במצבי אלרגיה מגבירות את אפקט הנפיחות והשקיות מתחת לעיניים וכך נוצרים הצללים הכהים.
  • חשיפה לשמש – מצב של היפר פיגמנטציה הנגרם כתוצאה מחשיפה לשמש שכיח גם סביב העיניים והצלליות הכהות הן תוצאה של צבר מלנין שגורם לכתמי צבע בעור.
  • מחלות – מצבי תחלואה שונים כגון מחלות בבלוטת התריס גורמים לנפיחות סביב העיניים והיווצרות כתמים כהים.
  • היעדר שתייה – מיעוט בשתיית מים כאורח חיים גורם לעור להיראות עמום וחיוור והעיניים נראות שקועות וכהות.
  • בעיה בתעלת הדמעות – בעיה בניקוז הדמעות יכולה להוביל לכהות, נפיחות והיווצרות שקיות מתחת לעיניים.
  שדרגו את מראה העיניים שלכם, השאירו פרטים ונתאים עבורם את הטיפול:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   דגשים לאבחון עיגולים מתחת לעיניים

   בתהליך האבחון של כהויות מתחת לעיניים חשוב לשלול מחלות כלשהן כמו בעיות בתפקוד בלוטת התריס או אלרגיות. ע”פ הרפואה הסינית עיגולים שחורים מתחת לעיניים עלולים להיות אינדיקציה לבעיה בתפקוד כליות. לאחר הליך אבחון וכאשר מבינים כי מדובר בבעיה קוסמטית אסתטית ניתן להמשיך בטיפול.

   סובלים מעיגולים שחורים? השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מרופא מומלץ

    נא להזין מספר טלפון תקין

    איך מטפלים בעיגולים שחורים מתחת לעיניים?

    טיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים מצריך מיומנות בשל המיקום הרגיש והצורך שלא לפגוע במערכת העצבים או בכלי הדם שסמוכים לעיניים ומכיוון שעיגולים שחורים מתחת לעיניים הם לרוב בעיה שונה מאשר נפיחות ושקיות מתחת לעיניים – כך אופן הטיפול שונה. טיפול טוב יכול לשנות בצורה דרמטית את מראה הפנים מעייף וירוד לרענן ומואר.

    הזרקת חומרי מילוי

    חומרי מילוי ניתנים להזרקה כגון ג’ל חומצה היאלורונית יכולים להגדיל את נפח ולעזור להחליק את העור. הטיפול עצמו מתבצע באמצעות הזרקת חומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית מתחת לעיניים, בסמיכות ובמינון המתאימים לאזור עדין זה. חומר המילוי מגביה את ארובת העין, מרחיק אותה מכלי הדם, מטשטש כהויות מתחת לעיניים ומפצה על תהליך אובדן הנפח שגרם לבעיה.

    פילינג כימי

    פילינג כימי משתמש בחומצות אלפא הידרוקסיות כדי להפחית את הפיגמנטציה מתחת לעיניים.

    טיפול בלייזר

    ניתן להשתמש בטיפולי לייזר כדי להבהיר את העור מתחת לעיניים ולהפחית את הופעת הקמטים שעלולים לגרום לעיגולים השחורים להיראות גרועים יותר. טכנאית או רופא לאסתטיקה יכולים לעזור לך לקבוע אם טיפול הלייזר מתאים לך.

    הרמת עפעפיים

    ניתוח הרמת עפעפיים: בהליך הנקרא בלפרופלסטיקה (blepharoplasty), עודפי שומן ועור מוסרים מאזור העיניים שלך.

    זריקות PRP לעיגולים שחורים מתחת לעיניים

    זריקות פלזמה עשירה בטסיות דם (PRP): זריקות אלו יכולות לתקן את העור סביב העיניים, להאיץ את צמיחת כלי הדם ולחזק את הקולגן ואת העור.

    סובלים מעיגולים שחורים? השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מרופא מומלץ

     נא להזין מספר טלפון תקין

     טיפול ביתי לעיגולים מתחת לעיניים

     • שינה – איזון שעות השינה יכול להפחית את מראה העיגולים השחורים מתחת לעיניים. כמובן שלכל אחד מתאימה כמות שינה שונה, אבל 7-8 שעות שינה בלילה הן המנוחה הממוצעת המומלצת.
     • שקיות תה – כן, הפתרון הידוע של הנחת שקיות תה על העיניים יכול לסייע בהרגעתן ולשפר את המראה. התה מכיל קפאין ונוגדי חמצון שממריצים את זרימת הדם ומפחיתים את אגירת הנוזלים. יש להשרות שתי שקיות של תה שחור במים חמים למשך דקה-שתיים, לאחר מכן להוציא אותן ולאחר שהתקררו להניח על גבי העיניים למשך כרבע שעה.
     • קומפרסים – הניחו פדים עגולים של צמר גפן שנטבלו במי קרח על גבי העיניים וחדשו אותם עם מים קרים בכל כמה דקות. אפקט הקור מכווץ את כלי הדם המורחבים ומוריד נפיחות. באותה דרך ניתן גם להצמיד בעדינות לעין כפית קרה לאחר ששהתה במקרר במשך כמה שעות.
     • מלפפונים – התמונה הידועה של מסיכת פנים כאשר על העיניים מונחות שתי פרוסות מלפפון יכולה לסייע בהרגעת העיניים.
     שדרגו את מראה העיניים שלכם, השאירו פרטים ונתאים עבורם את הטיפול:

      נא להזין מספר טלפון תקין

      טיפ היועצת

      מדובר רבות על שינה בלילה, אבל יש מונח שכדאי להכיר ונקרא “היגיינת שינה”. כלומר – השינה שלכם צריכה להיות לא רק כמותית אלא איכותית. אז מה לעשות? לפני השינה הימנעו מארוחות גדולות, משתיית קפאין ומפעילות גופנית שסמוכה לשעת השינה. חצי שעה לפני השינה עשו “כיבוי מסכים” ואל תצפו בטלפון או בטלוויזיה. הקפידו על חדר שינה  חשוך, שקט ובטמפרטורה נעימה, ללא שעון מתקתק או ריצודי טלוויזיה ברקע. למתקשים להירדם מומלץ לתרגל תרגילי נשימה לפני השינה שמסייעים לשינה רגועה ונינוחה יותר.

      במקביל לטיפול הטבעי בעיגולים השחורים ניתן להיעזר במריחת סרום ייעודי לעיניים וקרם עיניים אשר בטיפול שוטף יכולים לשפר את המצב.

      שאלות נפוצות על עיגולים שחורים מתחת לעיניים

      איך להיפטר מעיגולים שחורים מתחת לעיניים?

      עבור אנשים מסוימים, שינה רבה יותר, שמירה על לחות וצמצום זמן המסך עשויים להיות מועילים. קומפרסים קרים או קרמי עיניים עשויים לעזור. ישנם גם טיפולים רפואיים קבועים יותר לעיגולים שחורים מתחת לעיניים.

      האם עיגולים כהים מתחת לעיניים קבועים?

      עיגולים שחורים עשויים לבוא וללכת. משך הזמן שלהם יכול להיות תלוי בגורמים רבים, כגון:

      • גורמי אורח חיים
      • גנטיקה
      • שינויי תזונה

      אילו ויטמינים טובים לעיגולים שחורים מתחת לעיניים?

      כמה מחקרים ישנים יותר מצביעים על כך שוויטמין E, ויטמין C וויטמין K במוצרים מקומיים עשויים למלא תפקיד בהפחתת עיגולים שחורים מתחת לעיניים. מוצרים רבים מכילים גם רטינואיד, העשוי מוויטמין A, שעשוי לשנות את גוון העור.

      עיגולים שחורים מתחת לעיניים עשויים להיות סימן לאנמיה מחוסר ברזל. במקרים אלה, תוסף ברזל עשוי להועיל לנרמל את רמות הדם.

      איזה מחסור גורם לעיגולים שחורים מתחת לעיניים?

      מחקר אחד מצביע על כך שרמות נמוכות של ויטמין B12 עשויות להגביר פיגמנטציה של העור, מה שעלול לתרום להתפתחויות כהות מתחת לעיניים שלך.

      אנמיה מחוסר ברזל עלולה גם לגרום לעיגולים שחורים מתחת לעיניים.

      כפי שהוזכר קודם לכן, 50% מקור מהימן של משתתפים עם POH במחקר משנת 2014 סבלו מאנמיה, אם כי אנשים רבים דיווחו שגם העיגולים השחורים נעלמו לאחר טיפול באנמיה שלהם.

      האם עיגולים שחורים קשורים לכבד?

      מחקר אחד מצא כי ל-7.7% מהמשתתפים היו עיגולים שחורים עקב הפרעה בכבד. אבל, בסך הכל אין מספיק מחקר כדי לתמוך בכך באופן מלא.

      שדרגו את מראה העיניים שלכם, השאירו פרטים ונתאים עבורם את הטיפול:

       נא להזין מספר טלפון תקין

       תמונות לפני ואחרי של עיגולים שחורים מתחת לעיניים

       ניתוח עפעפיים תחתונות לפני לפני
       ניתוח עפעפיים תחתונות אחרי אחרי
       ניתוח עפעפיים תחתונות
       בוטוקס בצידי העיניים לפני לפני
       בוטוקס בצידי העיניים אחרי אחרי
       הזרקת בוטוקס בצידיי העיניים - יוון
       בוטוקס בצידי העיניים לפני לפני
       בוטוקס בצידי העיניים אחרי אחרי
       הזרקת בוטוקס בצידי העיניים - יוון
       מילוי שקעי עיניים לפני לפני
       מילוי שקעי עיניים אחרי אחרי
       מילוי שקעי עיניים
       התמונה שהעלית גדולה מדי
       חיפוש רופאים
       נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
       נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
       הודעה נשלחה בהצלחה
       פנייתך נשלחה בהצלחה