חיפוש
נשירת שיער לגברים

מה זה נשירת שיער?

נשירת שיער היא תהליך של איבוד שיער שיכול להתרחש בצורה הדרגתית או כנשירת שיער פתאומית. מדובר בתופעה נפוצה ביותר וע”פ ההערכות כ-80% מהגברים יחוו נשירת שיער כאשר רבע מהם יסבלו מהתקרחות בגיל צעיר, וכמעט מחצית מהנשים יסבלו מאיבוד שיער מסיבות שונות.

איך צומח השיער?

כדי להבין מהו מצב של נשירת שיער צריך להבין איך מתרחשת צמיחת שיער טבעית. השיער שלנו גדל בצורה מחזורית הכולל ארבעה שלבים: שלב הגדילה, שלב האטה בגדילה, שלב המנוחה ושלב הנשירה. בכל פעם ששיער נושר, צומח מהזקיקים שיער חדש וכך מתרחש מעגל מחזורי נורמלי. נשירת שיער בקצב של כ-100 שערות ביום הוא מצב נורמלי לגמרי, אבל כאשר הקצב גדל ומקדים בהרבה את קצב הצמיחה – נוצר מצב של שיער דליל המוגדרת כנשירת שיער.

מה הגורמים לנשירת שיער אצל גברים?

  • תורשה – זוהי הסיבה השכיחה ביותר לאובדן שיער. נטייה גנטית לנשירת שיער קרויה גם התקרחות אנדרוגנית והיא התקרחות גברית טיפוסית שאנחנו מכירים. גברים אשר ישנה נטיה להתקרחות בשני צידי המשפחה (גם אצל סבא וסבתא) נמצאים בסיכון גבוה יותר להתקרחות.
  • מחלות – ישנם מצבי תחלואה שעלולים לגרום לנשירת שיער כגון גזזת, זיהומים בקרקפת, והמחלה האוטוהימיונית הידועה אלופציה אראטה שגורמת לנשירת פתאומית, לעתים בכל הגוף.
  • טיפול תרופתי – נשירת שיער יכולה להיות תוצאת לוואי של טיפול תרופתי כגון תרופות לדלקת פרקים, דיכאון או לחץ דם גבוה.
  • טיפול אונקולוגי – טיפול כימי או קרינתי הניתן לחולי סרטן מוביל לנשירת שיער, כאשר צמיחת השיער מתחדשת לרוב בתום הטיפולים.
  • מחסור בוויטמינים – תזונה לקויה או מחסור בוויטמינים או מינרלים כגון אבץ או B12  עלולים לתרום לאובדן שיער.
  • טראומה – מצב של סטרס קיצוני יכול להוביל לנשירת שיער פתאומית, והיא יכולה להיות זמנית או קבועה.

מה התסמינים לנשירת שיער אצל גברים?

נשירת שיער אופיינית אצל גברים מתחילה לרוב בדילול הדרגתי של החלק העליון של הראש וקו השיער נסוג מהמצח לאחור (התקרחות פרונטאלית). קרחת גברית טיפוסית יכולה להיות מעגלית בקודקוד או מקיפה על פני מרבית הראש.

טיפ יועצת:

השיער התחיל לנשור? If you can’t beat them, join them . גברים רבים בוחרים באפשרות של גילוח הראש כולו וזה בוודאי עדיף על פני תסרוקות של הלוואה וחיסכון או שימור שערות בודדות. אז הנה כמה טיפים לגילוח ראש יעיל:

גלחו את השיער לאחר מקלחת חמה שתרכך את השיער והעור
השתמשו בקצף גילוח עשיר שיקל על הגילוח
גלחו את השיער נגד כיוון הצמיחה
בין אם אתם משתמשים במכונה או סכין גילוח הקפידו על מיכשור איכותי וסכין לא קהה

מה המשמעות של נשירת שיער אצל גברים?

למרות שכיחותה של נשירת שיער אצל גברים זו עדיין מכה לאגו עבור חלק מהם. מרבית הגברים מכירים את התורשה המשפחתית והתהליך לא תופס אותם בהפתעה ועדיין קשה להתייחס לכך בשוויון נפש. אובדן השיער מלווה בתחושות אי נוחות וצער בעיקר כאשר מתרחש בגיל צעיר, עד כדי פגיעה בדימוי ובביטחון העצמי.

איך מאבחנים נשירת שיער אצל גברים?

למרות שמרבית המקרים של נשירת שיער גברים נוסעים מתורשה, כדאי לעבור הליך אבחון מסודר כדי להתאים טיפול מיטבי. האבחון חשוב במיוחד במצבים של נשירת שיער פתאומית, על מנת להבין איזה מצב או מחלה גרמו לכך.

אבחון נשירת שיער גברים מתבצע בדרך כלל ע”י רופא עור מומחה בתחום (דרמטולוג) וכולל תשאול, בדיקה גופנית ובדיקות דם לנשירת שיער. כאשר חושדים במחלה בעור הקרקפת ניתן גם להסתייע בבדיקת ביופסיה המתבצעת באמצעות לקיחת דגימה מעור הראש. בשנים האחרונות התפתחה בדיקה גנטית שאומדת את הסיכון להתקרחות בהנחה שטיפול מוקדם יכול להיות יעיל ומוצלח יותר. בנוסף ישנם מכונים טריקולוגיים המתמחים באבחון ובטיפול בנשירת שיער והבדיקה מתבצעת באמצעות לקיחה של דגימת שיער ובחינת שלבי הצמיחה שלה.

מחיר אבחון טריקולוגי כ-250 שקלים ותכנית טיפול 4,000-6,000 שקלים.

איך מטפלים בנשירת שיער אצל גברים?

השכיחות הגדולה של נשירת שיער הובילה לשוק משגשג ורחב של פתרונות לבעיה, החל מתרופות סבתא לנשירת שיער, דרך טיפול תרופתי בנשירת שיער ועד השתלות שיער.

טיפול טבעי בנשירת שיער

הטיפול הראשון באובדן שיער במצב קל יכול להיות טיפול טבעי, אם כי בעיקר נשים עם נשירת שיער נוטות להקדיש לכך זמן וגברים פונים מהר מאד לטיפול תרופתי. ניתן למרוח על השיער מסיכות שונות או חליטות לטובת בריאות השיער אבל לא ניתן לעצור נשירה לחלוטין, בעיקר אם היא תורשתית.

טיפול טכנולוגי ביתי בנשירת שיער

בשנים האחרונות התפתחה טכנולוגיה לטיפול בנשירת שיער באמצעות מכשיר לייזר ביתי, חלק מהשמות הם הריג’ן או היירמקס. הטיפול מתבצע באמצעות העברת ידית חשמלית על הראש ומבטיח אפקט משולב של עיסוי הקרקפת, גירוי זקיקי השיער, החדרת אבץ ושיפור זרימת הדם בלייזר רך. הטיפול נמשך מספר דקות למשך 2-3 פעמים בשבוע ויש להתמיד בו כדי למנוע נשירה מחודשת של השיער. תופעות הלוואי יכולות להיות תחושת עקצוץ או גירוי עור הקרקפת.

תוספות שיער לגברים

טיפול שתופס תאוצה בשל היותו זמין ולא פולשני הוא באמצעות תוספות שיער, כאשר בשנים האחרונות גם גברים פונים לגישה זו ולא רק נשים. מדובר בשוק מגוון המציע מילוי של השיער באמצעות הדבקה, הלחמה או קשירה. ישנן פאות שניתן לחבוש על הראש, חלקיות או מלאות, וכיום מחוברות בדרך כזו שניתן גם להתקלח ולישון איתן. ההתפתחות הטכנולוגית והשיער האיכותי המיובא מחו”ל מאפשרים פתרונות קלים שנראים טבעיים ומחזיקים מעמד לאורך זמן. מחיר תוספת שיער נע בין 500 ל-3,000 שקלים.

טיפ יועצת:

אם הינך סובל מנשירה התחלתית וקלה של השיער ניתן להסתייע בתכשירים כמו ספריי שצובע את המקומות הריקים בקרקפת או אבקה למילוי השיער שמסווה את הדלילות. אמנם יש לחדש את השימוש בתכשיר מדי יום אבל בהחלט מדובר בכלי עזר פשוט ונוח.

תכשירים לטיפול בשיער דליל

לפני שמגיעים לטיפול במרשם, השוק מציע מגוון רחב ביותר של תכשירים שיכולים לסייע בעידוד צמיחת השיער. כך ניתן למצוא קפסולות העוזרות לצמיחת שיער, אמפולות לנשירת שיער, שמפו מיוחד המעודד צמיחת שיער, קרמים וקצף למריחה על הקרקפת המכילים  מינוקסידיל. בשנים האחרונות התפתחו גם אמפולות בוטוקס למריחה על השיער המבטיחות שיקום ושמירה על בריאות השיער.

תוספי מזון שונים המכילים ויטמינים ומינרלים החיוניים לצמיחת שיער יכולים לסייע בשמירה על בריאות השיער. בין השאר אבץ ידוע כמסייע נגד נשירת שיער וגם B12  מפחית נשירת שיער. מחיר תכשירים להצמחת שיער 50-400 שקלים.

יעילותם של התכשירים הללו איננה כשל טיפול תרופתי אבל בנשירת שיער קלה ולאורך זמן הם יכולים לסייע בשמירה על שיער בריא ומלא יותר.

טיפול תרופתי בנשירת שיער גברים

תרופות כנגד נשירת שיער מבוססות על ההבנה כי הגורם להתקרחות גברית הוא הורמון שמקורו בהורמון הגברי טסטוסטרון ועובר עיבוד באמצעות אנזים המכונה 5 אלפא-רדוקטאז. נמצא כי אצל גברים מקריחים יש רמות גבוהות של האנזים בקרקפת והטיפול התרופתי בהתקרחות מעכב את פעילות האנזים. התרופה הידועה בתחום היא פרופסיה, יעילותה במניעת נשירת שיער היא גבוהה אבל היא מלווה בתופעת לוואי של פגיעה בחשק המיני. בשנים האחרונות נפוצו דיווחים על תופעות של דיכאון ואובדנות שנקשרו בשימוש בתרופה והדעות לגביה חלוקות. מחיר התרופה פרופסיה כ-200 שקלים לשימוש לחודש.

טיפול PRP לשיער

טכנולוגיה חדשנית לטיפול בהתקרחות היא באמצעות טיפול PRP – המבוסס על הפקת נוזל מפלזמה מדם המטופל העשיר בחומרי גדילה, עיבודו והזרקה לעור הקרקפת לעצירת ההתקרחות ועידוד צמיחה. הטיפול כולל סדרה של 3-5 מפגשים, הוא מתבצע בהרדמה מקומית ע”י רופא מוסמך, וצמיחת השיער צפויה 3 חודשים לאחר הטיפול הראשון. תופעות הלוואי יכולות להיות שטפי דם מקומיים או כאבי ראש שאמורים לחלוף לאחר יום. מחיר טיפול PRP להצמחת שיער הוא 2,000-4,000 שקלים.

השתלת שיער לגברים

אחד הטיפולים הפופולריים ביותר בהתקרחות הינו השתלת שיער, והוא צובר תאוצה בארץ ובחו”ל. ישנם דילים אטרקטיביים המציעים השתלת שיער בטורקיה, השתלת שיער ברומניה או השתלת שיער בטורקיה והביקוש אליהם גדול. ישנן מספר טכניקות להשתלת שיער:

  • השתלת שיער FUE (Follicular Unit Extraction) – בשיטה זו מבצעים נקבים זעירים בקרקפת, לאחר מכן מוציאים באמצעות מחט דקיקה זקיקי שיער מהאזור התורם (בדרך כלל הקרקפת האחורית), שוטפים אותם ומשתילים בגומות שהוכנו מראש.
  • השתלת שיער מיקרו FUE (Micro Follicular Unit Extraction) – זוהי בעצם גישה משודרגת של FUE, שבמסגרתה משתילים כ-4,000 זקיקים במפגש אחד שאורך כ-6 שעות. גישה זו נפוצה יותר בקרב גברים כיוון שבתחילת הטיפול השיער מגולח לחלוטין כדי לאפשר את הוצאת כמות הזקיקים הגדולה.
  • השתלת שיער FUT – בטכניקה זו קוצרים רצועת שיער מחלקה האחורי של הקרקפת המאופיין בשיער עבה וחזק יותר, מפרידים אותה לזקיקים בודדים ומשתילים אותם באזור המקריח.
  • השתלת שיער DHI – בטכניקה זו הזקיקים מוצאים מהאזור התורם ולאחר שטיפה בתמיסת חיטוי הם מוכנסים באמצעות עט הזרקה אל הקרקפת, ללא צורך בחריצת תעלות. שיטה זו נפוצה בעיקר אצל נשים כיוון שאין צורך בגילוח הראש טרם הטיפול.

לאחר טיפול בהשתלת שיער הראש נחבש ויש להישאר עם סרט אלסטי למשך יומיים למניעת נפיחות. חשוב להקפיד על מנוחה למשך שבוע ולהימנע ממכות בראש. תהליך צמיחת השיער יחל בשבועות שלאחר מכן ותוצאה סופית צפויה לאחר כשנה. מחיר השתלת שיער 15,000-30,000 שקלים.

 

 

תמונות לפני ואחרי של נשירת שיער לגברים

השתלת שהשתלת שיער בגבות ביוון לפנייער בגבות לפני לפני
השתלת שיער בגבות ביוון אחרי אחרי
השתלת שיער בגבות ביוון
השתלת שיער בישראל לפני לפני
השתלת שיער בישראל אחרי אחרי
השתלת שיער בישראל
השתלת שיער בישראל לפני לפני
השתלת שיער בישראל אחרי אחרי
השתלת שיער בישראל
השתלת שיער לפני לפני
השתלת שיער אחרי אחרי
השתלת שיער
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה