חיפוש
ניתוח עצמות לחיים

יש משהו בלחיים מלאות ומוגבהות שפשוט שובה מיד את הלב. עצמות לחיים מפוסלות ומרשימות הן היבט בתווי הפנים שישר מבחינים בו ופשוט אומר אלגנטיות. ניתוחים קוסמטיים התקדמו באופן דרמטי בשנים האחרונות. טכניקות חדשות ושיפור בנגישות לטיפולים הופכים כיום את עולם הרפואה האסתטי לנפוץ ופופולרי מאי פעם. לצד טיפולים קלאסיים כמו ניתוחי אף או מתיחת פנים, ניתוח עצמות לחיים מככב כאחד מהטיפולים הנפוצים ביותר. מטופלים רבים, גברים ונשים כאחד, פונים כיום לקליניקות המובילות כדי לקבל את הלוק הייחודי שניתן להפיק מעיצוב מחדש של הלחיים.

אז כמה התוצאות יעילות? האם יש סיכונים? כמה זה יעלה לנו והאם טמונות בניתוח עצמות לחיים סכנות יוצאות דופן? "היועצת" יצאה לאסוף את כל המידע שחשוב לדעת על התהליך וחזרה עם תשובות שיכינו אותך לקראת הטיפול הבא.

מתי נדרש ניתוח עצמות לחיים?

כל עוד אין מניעה רפואית ספציפית לבצע את הניתוח, הניתוח מתאים לכל אדם שמעוניין לעצב מחדש את עצמות הלחיים. הרופא המנתח יסייע לך להעריך את המצב ולבחון האם קיימת התאמה. הניתוח מאפשר ליצור עצמות לחיים גבוהות יותר, או לצמצם לחיים בולטות מדי, בהתאם להעדפות המטופל.

הניתוח לא מומלץ למטופלים מתחת לגיל 18 שעדיין נמצאים בתהליכי גדילה.

כל השיטות לביצוע ניתוח עצמות לחיים

קיימות מספר טכניקות שהרופא המנתח יבחר ליישם במהלך הניתוח. שיטת הניתוח משתנה בעיקר בהתאם לתוצאות הצפויות שייקבעו יחד על ידי המטופל והרופא. כך למשל, כדי לצמצם את מראה הלחיים וכדי ליצור לחי מעודנת ואלגנטית, יבוצע שיוף של עצמות הלחיים.

עם זאת, כדי ליצור לחיים מלאים יותר או כדי להגביה את עצמות הלחיים, יידרש שימוש בשתלים מיוחדים. השתלים מעוצבים בהתאם למבנה הפנים של המטופל ועל פי הדרישות הספציפיות שיספקו את התוצאות הצפויות.

תהליך ניתוח עצמות לחיים

לקראת הניתוח, תיקבע פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח שנבחר. זוהי הזדמנות חשובה לעשות היכרות עם הרופא, לבנות אמון ולתאם ציפיות. במהלך הפגישה, נוכל להסביר לרופא בדיוק מה השינוי שאנחנו מצפים לו ולבחון מה ניתן להפיק מהניתוח ובאיזה אופן. הרופא יבצע צילומים ויאפשר לנו במקרים מסוימים לצפות בתוצאות הצפויות בהדמיה ממוחשבת. ניתן לבקש מהרופא לראות תמונות מטופלים שעברו ניתוח עצמות לחיים לפני אחרי כדי להעריך פחות או יותר את מה שניתן להשיג מהניתוח.

טיפ היועצת

אחד החידושים המהפכניים ביותר בתחום הרפואה האסתטית הוא בחומרי המילוי. קיים היום מגוון רחב של טיפולים בחומרים מתקדמים שמאפשרים להוסיף נפח ולפסל מחדש את מבנה הפנים. באמצעות שימוש בחומצה היאלורונית, רדיאס או חומרי מילוי ייעודיים נוספים, נוכל להוסיף נפח ללחיים ולעצב אותן מחדש תוך יום אחד ועם תקופת החלמה מינימלית. התוצאות זמנית והאפשרויות מוגבלות בהרבה, אבל במקרים רבים הטיפולים האלה יכולים לספק לנו מענה לא רע במחיר משתלם בהרבה ובמינימום סיכונים. לכן, שווה לברר עם הרופא האם טיפולי מילוי יוכלו לתת לנו פתרון מתאים.

כיצד מתבצע הניתוח?

ברוב המקרים, נוכל לעבור את הניתוח בהרדמה מקומית. לאחר ההרדמה, יבצע הרופא חתך ברירית הפה, בחלקה הפנימי של הלחי. לאחר שתיחשף עצם הלחי, קיימות שתי אפשרויות עיקריות:

  • הראשונה, לשייף או לגלף את עצם הלחי לצורה המבוקשת כדי לעצב את הלחיים בהתאם לתוכנית הטיפול.
  • השנייה, לשלב שתל סיליקון מותאם אישית שיוסיף נפח וירים את עצמות הלחיים. השתל מקובע אל העצם באמצעות ברגים מיוחדים.

לאחר מכן, ייתפר החתך בתפרים נמסים.

אחרי הניתוח, חשוב לשמור את האזור סטרילי, לצחצח שיניים בהקפדה ולגרגר מי פה רפואיים. בימים הראשונים, מומלץ לצרוך רק מזונות רכים או נוזליים. במידת הצורך, יירשמו משככי כאבים ותרופות אנטיביוטיות.

טיפ היועצת

אם יש תופעה שאני רואה שוב ושוב בתחום הרפואה האסתטית, היא שקיימים לא מעט מטפלים חסרי ניסיון שגובים סכומי עתק בלי להתבייש. לכן, ייתכן מאוד שנשלם על ניתוח עצמות לחיים מחיר גבוה מאוד ובסופו של דבר לא נקבל את הפתרון שציפינו לו. כדי להבטיח שזה לא יקרה, חשוב שנציב את שיקולי המחיר במקום המתאים. לפני הכול, חשוב שנחפש מנתח פלסטי אמין, מקצועי ומנוסה שצבר רקורד הצלחות משמעותי בתחום ניתוחי הלחיים. חשוב שנחפש חוות דעת ונקבל ממטופלי עבר של ניתוח עצמות לחיים המלצות על רופאים טובים שסיפקו להם תוצאות מוכחות. לאחר שנאסוף מספר המלצות, נוכל להשוות את המחיר ביניהן ולקבל את הבחירה המשתלמת ביותר.

האם קיימות לניתוח עצמות לחיים תופעות לוואי?

במהלך תקופת ההחלמה, סביר מאוד להניח שנחווה כאב, נפיחות ושטפי דם באזור. נוכל לטפל בהם באמצעות משככי כאבים וקומפרסים קרים. בימים שלאחר הניתוח אמורה להיות הקלה משמעותית וחשוב שנעקוב אחרי ההחלמה ונוודא שזה אכן קורה. מומלץ לישון בימים הראשונים עם ראש מורם כדי להקל על הנפיחות ולהאיץ את תהליך ההחלמה.

כעיקרון, הניתוח נחשב לאחד הביטוחים וברוב המקרים, אין בניתוח עצמות לחיים סכנות יוצאות דופן. מעבר לסיכון שתמיד קיים בניתוחים פולשניים כמו זיהומים או פגיעות עצביות, אין סיבוכים מיוחדים. במקרים נדירים מאוד, השתל עלול להתנתק מהמקום ו"לנדוד" לאזורים אחרים. במקרה כזה, יידרש ניתוח מתקן.

מתי אוכל להעריך את התוצאות?

לאחר כ6-8 שבועות, תרד הנפיחות לחלוטין והשתלים יתקבעו סופית במקומם. התפרים יימסו כבר מזמן ושטפי הדם יתפוגגו. כשלא מופיעות עוד כלל תופעות שיכולות לטשטש את תוצאות הניתוח, יישאר לנו רק להסתכל בעצמנו במראה ולבחון בצורה מדויקת את המראה החדש שיצרנו לעצמנו. תוצאות הניתוח הן קבועות ובלתי הפיכות ולכן, חשוב שנוודא שנהיה בטוחים שזוהי התוצאה שאנחנו רוצים. אם תיאום הציפיות הנכון ואמצעי המחשה מתקדמים, נוכל להפוך את החלום שלנו למציאות וליהנות מלחיים גבוהות, מעוצבות ומפתות.

כמה עולה ניתוח לעיצוב הלחיים?

מדובר בניתוח יקר יחסית, בעיקר כשנדרש שימוש בשתלים. השתל הייעודי מותאם במדויק לצרכי המטופל ודורש הכנה מראש והתהליך כולו מייקר את הניתוח משמעותית. בגדול, טווח המחירים לטיפול נע בין 10,000-20,000 ₪ לניתוח ללא שתל ו-18,000-27,000 ₪ לניתוח כולל שתלים. ביטוחים פרטיים ומסלולי הרפואה האסתטית בביטוח המשלים יכולים לספק כיסויים מסוימים, בהתאם לתוכנית שלך.

שאלות ותשובות – עיצוב הלחיים

האם קיימים טיפולים נוספים לעיצוב הלחיים?

ניתוחים בעצמות הלחיים נועדו למטרה מאוד מסוימת ולצידם קיימים גם לא מעט טיפולי מילוי ופיסול פנים קלים לביצוע. כיום, ניתן לעבור גם מתיחת פנים ללא ניתוח באזור הלחיים ואפילו ליצור גומות חן בתהליך ניתוחי מהיר ופשוט.

האם הניתוח ישאיר לי צלקת?

החתכים במהלך הניתוח מבוצעים באזורים פנימיים ונסתרים ולא ישאירו צלקות בולטות.

האם יש הנחיות מיוחדות במהלך ההחלמה?

תקופת ההחלמה יחסית מהירה ופשוטה וכל עוד נשמור את המקום סטרילי ונקפיד על כל ההנחיות, לא אמורות להיות לאחר ניתוח עצמות לחיים תופעות לוואי קיצוניות או מורכבות מדי. לרוב, תזונה נוזלית בימים הראשונים ושימוש במי הפה יספיקו כדי להבטיח החלמה בטוחה.

האם הניתוח דורש הרדמה מלאה?

ברוב המקרים, ניתן לעבור את הניתוח בהרדמה מקומית בלבד.

 

 

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה