חיפוש
ניתוח גומות חן

לפעמים, חיוך מאיר מאוזן לאוזן יכול לעשות את כל ההבדל ולרכך גם את הסיטואציות הקשות ביותר. לכן, אין להקטין בחשיבות מראה החיוך שלנו. בעוד שחלקנו נחייך עם פה פתוח לרווחה החושף שורות שיניים לבנות, גם לחיוך בפה סגור עם עיניים בורקות יש את הקסם שלו. לכל אחת ואחד מאיתנו מבנה הפנים הייחודי לנו ובהתאם לכך, גם סגנון החיוך הוא חלק בלתי נפרד מאופי מראה הפנים שלנו. 

יש, אמנם, חיוך אחד שבמובנים רבים הוא "מלך החיוכים". יש משהו בגומות החן שפשוט שובה את הלב. הקפל הקטן בשריר הלחי פשוט משווה מראה חינני ותמים יותר להבעות הפנים שלנו ועבור רבים, מדובר במאפיין הקסום ביותר שניתן לזכות בו כשזה מגיע למראה הפנים. כיום, אין צורך להסתפק במשאלות לב. בהליך פשוט ומהיר, נוכל ליהנות גם אנחנו מגומות חן מחמיאות ויפות שישדרגו את החיוך שלנו.

למי זה מתאים?

חשוב שנזכור, גומות החן אינן מעידות על פנים מטופחות יותר או פחות והיעדרן אינו מהווה פגם אסתטי. מדובר במאפיין גנטי במבנה שריר הזיגומטיקוס בפנים, הגורם לקיפול שכבות העור בהתאם לתנועות השפתיים. חלקנו, פשוט לא ניוולד עם התכונה הזו. במובנים רבים, העובדה שרק לחלקנו יש אותן הן חלק מסוד הקסם שלהן. מצד שני, אם מדובר בחלום ארוך שנים שלך, הניתוח הפשוט הזה יכול לסייע לך להגשים אותו.

במקרים מסוימים, גם אם זכית בגומות חן מלידה, הן עשויות להשתטח ולהיטשטש עם השנים. ככל שהשנים חולפות, העור שלנו מתדלדל ושרירי הפנים נעשים רפויים. כתוצאה מכך, הקפל האופייני לגומות חן יכול להתמלא בעור רפוי וכתוצאה מכך להיטשטש ואפילו להיעלם. גם כאן, הניתוח יכול לסייע לך להחזיר את המראה האבוד.

ניתוח גומות חן מאפשר בהליך פלסטי מהיר ופשוט ליצור גומות חן מאפס או להדגיש ולשחזר גומות חן כדי שיהיו מובחנות יותר על הפנים. לא משנה מהי הסיבה שלנו, זוהי הזדמנות ליהנות מתהליך חסר תקדים בפשטותו שיזמן קסם חדש אל הפנים שלנו.

טיפ היועצת

כמו בכל מאפיין אסתטי, גם כאן השאלה הגדולה שצריכה להישאל היא לא "גומות חן: יפות – כן או לא?", אלא, "האם גומות חן יחמיאו לתווי הפנים שלי?". חשוב שננסה להמחיש ולדמיין כיצד ייראו גומות החן על הפנים שלנו באופן ספציפי ונבטיח שהמראה החדש באמת יביא אתו ערך מוסף. כשמדובר בגיל מבוגר, העובדה הזו נעשית משמעותית אפילו יותר. כעיקרון, לא מומלץ לעבור את הניתוח לאחר גיל 40 וגם אם נבחר לעשות אותו, חשוב שנשאל את עצמנו כיצד נבטיח שעור הפנים ההולך ומתדלדל לא יטשטש את הגומות שוב תוך זמן קצר.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

על מנת ליצור גומות חן "קלאסיות" בלחיים, ההליך הוא די פשוט ולרוב מגיע בווריאציה אחת בלבד. עם זאת, גומות חן אינן מופיעות רק על הלחיים. ברשימה הזו, נתמקד בניתוח גומות חן ברקמת הלחי, אך גומה יכולה להופיע גם על הסנטר. לרוב, נשים יעדיפו לטשטש גומת סנטר ואילו גברים עשויים לרצות להבליט אותה כדי ליצור את מראה תווי הפנים התקיפים והייחודיים בסגנון קירק דאגלס. בנוסף, גומות חן עשויות להופיע גם במותניים, מעל הישבן ונחשבות לאחד המאפיינים הנחשקים והסקסיים ביותר בעיני נשים רבות ("גומות ונוס"). כאן כבר מדובר לרוב בניתוחים מעט מורכבים יותר וכאמור, נתייחס אליהם באופן מעמיק בהזדמנות אחרת.  

ההכנה לטיפול

כמו לפני כל ניתוח, תבוצע סקירה מלאה של ההיסטוריה הרפואית ויבוצעו בדיקות דם. כמו תמיד, חשוב שנימנע מנטילת תרופות ותוספים המכילים רכיבים מדללי דם. כל עוד הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית, כל מה שנשאר לנו לעשות הוא רק לשבת לשיחת תיאום ציפיות עם הרופא ולתכנן יחד את מיקום הגומה ואת צורתה בהתאם לשאיפות שלנו ושיקול דעתו של איש המקצוע.

תהליך הניתוח

התהליך עצמו קצר ופשוט ואם הכול יעבור בצורה שגרתית במהלך הניתוח, הוא לא אמור לקחת יותר מחצי שעה. לאחר שנקבע המיקום הרצוי של גומת החן, מבוצעת הרדמה מקומית בהזרקה אל רירית הפה. לאורך כל ההליך, אנו בהכרה מלאה, מה שאומר שנוכל לראות בזמן אמת כיצד מבוצע ההליך ואפילו לערוך שינויים במידת הצורך. כדי למנוע נזקים לבלוטות הרוק הממוקמות באזור רירית הפה של הלחי הפנימית, האזור מסומן לפני תחילת הניתוח כדי שלאורך כל התהליך תבוצע העבודה סביבו. מרגע זה ואילך, ההליך פשוט מאוד – הרופא מעביר חוט ומחט בנקודה מסוימת על שריר הזיגומטיקוס ומבצע קשר. פעולת המתיחה יוצרת גומה באופן מידי. אם זהו אכן המיקום המבוקש, יבצע הרופא קשרים נוספים עד לעיצוב צורת הגומה האידיאלית להעדפות ולמבנה הפנים שלנו וכשהתוצאה מקובלת עלינו לחלוטין, ישלים המנתח את פעולת הקשירה ולנו תישאר גומת חן – לתמיד. 

החלמה והתאוששות

ההחלמה היא קצרה וקלה מאוד ונמשכת לרוב כמה ימים. מעבר לכאב קל שניתן לטפל בו במשככי כאבים סטנדרטיים וטיפול אנטיביוטי קל וקצר מועד, תהליך ההחלמה לא מגביל אותנו באופן ניכר ותוך זמן קצר נוכל לחזור לבצע את כל הפעילויות שלנו בזמני שיגרה. התפרים מתמוססים מאליהם תוך מספר ימים ואינם דורשים ביקור נוסף בקליניקה. 

כדי להבטיח שתהליך ההחלמה יעבור על הצד הטוב ביותר, חשוב שנקפיד על נטילת האנטיביוטיקה בשלושת הימים שלאחר הניתוח ומומלץ לבצע שטיפה במי פה רפואיים 3 פעמים ביום. כמו ניתוחים אחרים אזור חלל הפה, גם במקרה הזה מומלץ לאכול מאכלים רכים וקרים שירגיעו את האזור.

טיפ היועצת: הגומה נראית קבועה במקום? לא להיבהל!

לעתים קרובות, הגומה תהיה נראית לעין באופן קבוע על הפנים, ללא קשר להבעות הפנים. מדור בתופעה זמנית הנגרמת כל עוד התפרים קיימים. לאחר שהתפרים יתמוססו, גומת החן תקבל את המראה הטבעי ותיווצר רק כשנחייך.

האם קיימות תופעות לוואי או סיכונים בטיפול?

מעבר לכאב קל, נפיחות עדינה ומראה הגומות הקבוע בימים הראשונים, מדובר בניתוח פשוט ועל פניו, אין תופעות לוואי. עם זאת, כמו בכל ניתוח, גם כאן קיימים מספר סיכונים שחשוב שניקח בחשבון.

  • זיהום – מאחר ומדובר בתפר פשוט בפולשנות מינימלית, זיהומים הם נדירים וככל שניטול את האנטיביוטיקה ונבצע שטיפת פה באופן קבוע, הופעתם אינה סבירה. ככל שקיימת עליה בחום, החמרה בכאב ובנפיחות גם לאחר מספר ימים או הופעה של מוגלה, יש לפנות לרופא המטפל בהקדם.
  • דימום – לעתים עשויים לחול דימומים במהלך הניתוח עקב פגיעה בנימים עדינים. לרוב, הדימום יטופל במקום על ידי צריבת האזור
  • פגיעות בעצבי הפנים – לעתים התפר עשוי לפגוע בעצבי הפנים. חשוב לציין כי מדובר בתופעה נדירה מאוד וככל שניתוח נעשה על ידי איש מקצוע מנוסה ומיומן, הסיכויים לתוצאה כזו הם נמוכים מאוד.
  • פגיעה בבלוטות הרוק – על אף שצינורית הרוק מסומנת באופן ברור בתחילת הניתוח, במקרים נדירים מאוד עשויה המחט לפגוע בצינורית. גם במקרה זה, יבצע הרופא המנתח תיקון במקום.

התוצאות

עם סיום תהליך ההחלמה, ילוו את החיוך שלנו גומות עדינות, חינניות ומותאמות לתווי פנינו. ברוב המקרים ככולם (מעל 90% מהניתוחים), הגומות יישארו איתנו לאורך כל חיינו. עם זאת, ייתכן שלאורך השנים התפרים ייפרמו והגומה עשויה להיטשטש. מדובר, כאמור, במקרים נדירים. גם אם נבחר לערוך שינויים בגומה ואפילו לבטל את התוצאה, מדובר ברוב המקרים בניתוח הפיך. 

עכשיו, אחרי שטיפלנו בעצמנו היטב לאורך כל תהליך ההחלמה, הנפיחות ירדה והתפרים נמסו, נשאר לנו רק לומר חדש לחברות החדשות שמתגוררות על הפנים שלנו.

כמה עולה ניתוח גומות חן?

לצד הפשטות היחסית של התהליך, גם העלויות הן די נמוכות בהשוואה לניתוחים פלסטיים אחרים. עלות הניתוח נעה בין 2,500-4,500 ₪ לכל גומה וברוב הקליניקות יציעו לנו מחיר על שתיהן. מאחר וברוב המקרים אין כל צורך בהרדמה מלאה או בהליכים מורכבים ומסובכים לקראת הניתוח ובמהלכו, העלויות משתלמות יחסית. על מה אם ככה נשלם עד 2,000 ₪ יותר או פחות? המחיר נקבע בעיקר על פי הקליניקה בה נבחר וסוג הטיפול הנדרש. כדי להבטיח שגומות החן יחמיאו לנו, המנתח הפלסטי יתאים את המראה שלהן באופן אופטימלי לתווי הפנים הייחודיים שלנו. בעוד שלחלקנו יתאימו גומות הנקודה המעוגלות והקטנות, ישנם מבני פנים שלהם יחמיאו יותר גומות דמויות קפל מוארך או חריץ צר. כל אחת מהדרישות האלו יכולה להשפיע משמעותית על מורכבות ההליך ובהתאם לכך על המחיר.

כמו תמיד, "היועצת" מזכירה לך שהמנתח הפלסטי היקר ביותר הוא לא תמיד הטוב ביותר ושהקריטריון הראשון שעלינו להציב הוא הניסיון והמקצועיות. לאחר שנצמצם את רשימת המנתחים הפלסטיים האידיאליים לטיפול המבוקש, נוכל לבחור מתוכם את אלו שמציעים את המחיר המשתלם ביותר. 

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה