חיפוש
הרמת עפעפיים לגברים

כשרובנו חושבים על אסתטיקה של העפעפיים, הדבר הראשון שעובר בראש הוא מסקרה שחורה וריסים חינניים וארוכים. אין ספק, לעפעפיים יש קונוטציה מאוד נשית בתרבות הפופולרית. זו כנראה הסיבה שגברים רבים עוד נרתעים מטיפולים אסתטיים, בעיקר כשזה מגיע לאזור העיניים. 

חשוב שנזכור, רפואה אסתטית של העפעפיים לא מתחילה ונגמרת ביצירת מראה מעודן וחושני יותר. המטרה העיקרית של ניתוחים להרמת עפעפיים לגברים ולנשים כאחד היא למנוע מראה נפול ועייף. במקרים רבים, עפעפיים נפולים עשויים גם לפגוע בראייה. כדי להימנע מכך ולהכניס מראה פנים עליז ונמרץ יותר, מדובר בטיפול האידיאלי. כדי לעזור לך בצעדים הראשונים, "היועצת" אספה עבורך את כל המידע על ניתוח הרמת עפעפיים לגבר.

הרמת עפעפיים לגבר פרופיל ניתוח:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
כשעה
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב קל 3-4 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להימנע ממאמץ
תדירות מעקב
לאחר 5 ימים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 2-3 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר 3 שבועות
טווח מחירים
5,000-20,000

מתי כדאי לשקול ניתוח הרמת עפעפיים לגבר? 

מבן שלל הניתוחים הפלסטיים שמתבצעים בקליניקות האסתטיקה, זהו ככל הנראה אחד מהנפוצים ביותר וכיום, יותר ויותר גברים נעזרים בו. ישנן סיבות רבות מדוע יש לבצע הרמת עפעפיים לגבר ולא כולן קשורות בעיקר רק לתחום היופי. 

שיקולים אסתטיים בהרמת עפעפיים לגבר

יש משהו בעפעפיים נפולים שפשוט יוצר מראה עצוב. העיניים מצטמצמות והפנים עשויות ללבוש הבעת פנים זעופה ועייפה יותר. גם אם נחייך ונדבר בטון נמרץ ושמח, העפעפיים הנפולים ישנו את כל המראה שלו. מתיחת העפעפיים אחורה תחזיר לנו את תווי הפנים הערניים והעליזים שלנו ולרוב, זהו אחד המאפיינים שהכי משפיעים על מראה פנים צעיר ונערי. 

שיקולים בריאותיים בהרמת עפעפיים לגבר

למרות שגברים רבים כלל לא מעלים על דעתם לעבור טיפולים אסתטיים, ניתוח הרמת עפעפיים לגברים הוא נפוץ מאוד. הסיבה לכך היא שבמקרים רבים עפעף שצונח מטה יכול לצמצם את שדה הראייה שלנו. העיניים בעצם מתחילות להיעצם. במקרה כזה, נוכל ליהנות מכל העולמות. הניתוח ישפר את הראייה ועל הדרך – יחזיר את מראה הפנים הצעיר והשמח שלנו.

האם קיימים מספר סוגי ניתוחי הרמת עפעפיים לגברים?

קיימים מספר סוגי ניתוחים להרמת עפעפיים לגבר. טכניקת הניתוח ואזור הניתוח משתנים ממטופל למטופל לפי הצרכים הייחודיים שלו.

הרמת עפעפיים עליונים

כשהעפעף העליון הוא זה שנפול, הניתוח יתמקד באזור הזה. ברוב המקרים, העפעף נופל עקב עודפי עור ושומן ובמקרה כזה הניתוח הוא פשוט יותר. עם זאת, קיימים מקרים בהם צניחת העפעף נובעת משריר מוחלש. אז, יהיה צורך לבצע מתיחה של שריר העפעף. 

הרמת עפעפיים תחתונים

גם כאן הבעיה עשויה להיות בעור, ברקמת השומן ולעתים רחוקות בשרירים. זהו הטיפול הנדרש כשקיימות "שקיות" מתחת לעיניים שיוצרות מראה נפוח ועייף. 

לעתים, נגלה שנדרש טיפול גם בעפעפיים העליונים וגם בתחתונים, אם כי לרוב זהו לא המקרה.

טיפ היועצת: קיימים טיפולי הרמת עפעפיים ללא ניתוח

לפני שנקבל החלטה על הניתוח, חשוב שנקבל ייעוץ מאיש מקצוע אמין ומנוסה. מנתח פלסטי מקצועי עם ידע מקיף ומעמיק, יידע לפרוש בפנינו את כל האפשרויות שלנו. במקרים רבים, בעיקר כשמדובר בעפעפיים התחתונות, ייתכן מאוד שנוכל לבצע הרמת עפעפיים ללא ניתוח. טיפולים עם בוטוקס או עם חומרי מילוי יכולים להעניק תוצאות משמעותיות מאוד וגם אם התוצאות לא נשארות איתנו לנצח, זו דרך יעילה ומשתלמת לבדוק איך אנחנו מרגישים עם הטיפול, בלי להתחייב. 

הרמת עפעפיים לגברים – תהליך הניתוח

השלב הראשוני בהכנה לניתוח יהיה הפגישה המקדימה עם המנתח שבחרנו. במהלך הפגישה, יוכל המנתח לבחון את המצב ולהעריך איזה ניתוח נדרש, באיזו טכניקה ובאילו עפעפיים. ניתן לצפות בתמונות של מטופלי הרמת עפעפיים לפני ואחרי כדי לדעת למה נוכל לצפות. לאחר מכן, יתאר המנתח את כל מהלך הניתוח ויוודא שכל הסיכונים וההשלכות ברורים לך. הרופא יעבור על ההיסטוריה הרפואית שלך, התרופות הקבועות שאתה נוטל, אלרגיות וכל ההיבטים האחרים שיכולים להשפיע על הניתוח כדי לוודא שאין כל מניעה לבצע את הניתוח. לקראת הניתוח, תופנה למספר בדיקות רפואיות. לרוב, תבוצע בדיקת ראייה, בדיקה של תפקודי שרירי העיניים ובדיקה של תעלת ושק הדמעות כדי להעריך את התפקוד לפני הניתוח. 

כיצד מתבצע הניתוח עצמו?

ברוב המקרים, הניתוח יבוצע בחדר ניתוחים. עם זאת, כשמדובר בניתוח פשוט יחסית הכולל רק הסרת עודפי עור, ייתכן מאוד שנוכל לעבור אותו במסגרת אמבולטורית ולחסוך מעט בעלויות. ההחלטה על המקום בו יבוצע הניתוח תלויה אך ורק בשיקול הדעת של הרופא. 

ברוב המכריע של המקרים, הטיפול יבוצע בהרדמה מקומית לעפעפיים. לאחר ביצוע ההרדמה, יבצע הרופא חתך לאורך העפעף ויעשה שימוש בקפל העור שבו כדי להסוות את הצלקת. הרופא יעשה שימוש באזמל כדי להסיר עודפי עור ושומן. כך יעוצב מחדש העפעף בהתאם לצורך ולתוכנית הטיפולית שבנה מראש. אם קיימת גם פגיעה בשריר העפעף, יבוצע חיתוך ותפירה מחדש של השריר כדי לקצר אותו לאורך המתאים. לאחר מכן, הרופא תופר את החתך בתפרים נמסים או בדבק כירורגי, בהתאם להליך הניתוח. 

ברוב המקרים, הניתוח לא אורך יותר משעה וחצי ולאחר התאוששות של כשעה-שעתיים, ניתן לחזור הביתה. להרמת עפעפיים החלמה הנמשכת כארבעה עד שמונה שבועות ולאחר מכן, נוכל לחזור לשגרה מלאה.

האם מופיעות לאחר ניתוח הרמת עפעפיים תופעות לוואי שכדאי לדעת עליהן?

בשבועות שלאחר ניתוח הרמת עפעפיים תופעות לוואי מסוימות צפויות להופיע. חשוב שנזכור, רקמות העור והחיבור של גברים הן לרוב נוקשות ועבות יותר ועשויות לדרוש זמן רב יותר כדי להחלים. לכן, סביר להניח שניתוח הרמת עפעפיים לגברים עשוי לגרום לתופעות לוואי למשך זמן רב יותר. סביר להניח שנחווה לאחר הרמת עפעפיים תופעות לוואי סטנדרטיות כמו כאב, נפיחות ושטפי דם. עם זאת, במקרים מסוימים עשויות להופיע תופעות שדורשות התערבות רפואית מידית.

  • העפעף התחתון עשוי להיראות נפול בימים הראשונים. אם המצב אינו משתנה תוך מספר ימים, יש לפנות לייעוץ במהירות. 
  • פגיעה בעצב עלולה לגרום לאובדן תחושה או פגיעה בתנועת העפעף. 
  • לעתים עשויה לחול פגיעה בתפקוד הדמעות, כולל יובש וגירויים בעין. 
  • הופעת דימום מהעיניים עשויה להעיד על פגיעה בכלי דם. 

מדובר בתופעות נדירות שלרוב לא אמורות להתרחש לאחר ניתוח שמבוצע ביד מקצועית ומיומנת.

טיפ היועצת: כך נימנע מסיבוכים מיוצרים

כדי לסייע לתהליך ההחלמה, חשוב שנקפיד על מספר קווים מנחים בחודש הראשון לאחר הניתוח:

  • יש להימנע מפעילות מאומצת.
  • יש להקפיד להשתמש בטיפות עיניים לשמירה על לחות
  • מומלץ לישון כשהראש מורם כדי למנוע הצטברות דם ונוזלים
  • יש להימנע מרחצה בים או בבריכה

לכמה זמן יחזיקו תוצאות ניתוח הרמת עפעפיים לגבר?

לאחר שהנפיחות תרד ופצע הניתוח יחלים, כל מה שיישאר לנו לעשות הוא רק לגשת אל המראה ולראות כיצד הרמת העפעפיים שינתה את כל מראה הפנים שלנו. התוצאות מחזיקות ברוב המקרים למשך עשורים ויבטיחו לך איכות חיים ומראה צעיר וחיוני יותר.

כמה עולה ניתוח הרמת עפעפיים לגברים?

מחיר הניתוח תלוי במידה רבה בהיקף הניתוח ובאופיו. בעפעפיים העליונים, המחיר לרוב נמוך יותר. כמובן שכשנדרש חדר ניתוח, המחיר עולה. כדי להשיג עבור ניתוח הרמת עפעפיים מחיר אופטימלי, חשוב לערוך סקר שוק מקיף ולבדוק את כל האפשרויות שלנו. ייתכן מאוד שמגיעה לנו השתתפות מסוימת במסגרת הביטוח המשלים. אם קיבלנו עבור הרמת עפעפיים המלצות על מרכז רפואי מסוים והוא מכוסה על ידי התוכנית שלך, ייתכן מאוד שתוכל לחסוך אלפי שקלים. 

מחיר ניתוח הרמת עפעפיים לגבר נע לרוב על טווח שבין 7,500-22,000 ₪. 

 

שאלות ותשובות – ניתוח הרמת עפעפיים לגבר:

האם מדובר בניתוח מסוכן?

כמו בכל ניתוח, גם לניתוח הרמת עפעפיים תופעות לוואי וסיכונים. כל עוד נבחר ברופא מיומן ומנוסה, סביר להניח שלא יופיעו סיכונים מיוחדים. חשוב שנזכור – מדובר באחד מהניתוחים האסתטיים הנפוצים ביותר.

האם קיים כיסוי על ידי קופת החולים?

במסלולים מסוימים של הביטוח המשלים קיימת השתתפות בעלויות. יש לבדוק את התוכנית הספציפית של קופת החולים שלך.

האם ניתן לעבור את הניתוח בשני העפעפיים בו זמנית?

בהחלט. ככל שהדבר נדרש, הרופא יכול לטפל בעפעפיים העליונים והתחתונים באותו ניתוח.

כמה זמן נמשכת תקופת ההחלמה?

בין חודש לחודשיים.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה