חיפוש
מתיחת זרועות

 

במשך השנים, בעקבות הגיל וגם בעקבות עלייה וירידה במשקל, נוצר רפיון באזור הזרועות שבמקרים רבים לא ניתן לשפר רק באמצעות דיאטה ופעילות גופנית. מתיחת זרועות היא ניתוח שבו מסירים עור ושומן עודף, במטרה ליצור מראה מתוח ומחוטב יותר.

מתיחת זרועות פרופיל ניתוח:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
הרדמה כללית
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב קל 3-4 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
שרוול אלסטי לשבועיים
תדירות מעקב
לאחר שבוע וחודש
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר שבוע
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודש וחצי
טווח מחירים
20,000-30,000

מתיחת זרועות – איך מתחילים?

שלב ראשון – פגישת ייעוץ! (אולי יכול להיות פה היפר-קישור לרופאים?) השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תיפגשו עם הרופא איתו בחרתם לעבור את ההליך הרפואי. חשוב שתבררו יחד עם הרופא את מידת ההתאמה שלכם לניתוח, ומהי התוצאה הרצויה עבורכם. בפגישת הייעוץ יותאם לכם סוג הניתוח המדויק ביותר עבורכם, בהתאם לצרכים והרצונות, למידות הגוף ולמאפייני הזרועות שלכם.  

 

טיפ היועצת

לפני ביצוע ניתוחים אסתטיים צריך לעשות שיעורי בית כמו שצריך – בדקו היטב מי המנתח, מה הניסיון שלו, באיזה ציוד הוא עומד להשתמש, והיכן מתבצע הניתוח.
זכרו שמדובר בגוף שלכם ובבריאות שלכם, ומגיע לכם את הטוב ביותר.

 

אילו הכנות צריך לעשות לפני ניתוח למתיחת זרועות?

כחודש לפני הניתוח יש להימנע ככל האפשר מעישון ושתיית אלכוהול, על מנת להפחית את הדימום ולמנוע התרחבות של כלי הדם היוצרים דימום מוגבר. בנוסף, לפני הניתוח ידרוש המנתח לעשות בדיקות דם, ובהתאם לגיל והמצב, צילום חזה ואק"ג.

מטופלים בעלי משקל עודף יקבלו המלצה לרדת במשקל לפני הניתוח, כדי לקבל תוצאות טובות יותר. ניתוח מתיחת זרועות הוא ניתוח הדורש אנרגיות ומשאבים מהגוף כדי להחלים ללא סיבוכים, לכן חשוב שהגוף יהיה חזק ויקבל מספיק ויטמינים, חלבונים ומינרלים. לאלו הנמצאים בעיצומו של תהליך ירידה במשקל, מומלץ להמתין עד שמשקלם יתייצב.

כעשרה ימים לפני הניתוח  במידה והנכם חווים סימפטומים כמו: פריחה, חום, שפעת או תופעות חריגות נוספות – יש ליידע את הרופא המנתח בהקדם. כמו כן, יש להימנע לחלוטין מנטילת תרופות המשפיעות על מערכת קרישת הדם כמו למשל: אדוויל, וולטרן, אספירין ועוד. תוספי תזונה ומולטי ויטמינים ניתן להמשיך ליטול כרגיל.
ערב לפני הניתוח עליכם להסיר איפור ותכשיטים (כולל פירסינגים מכל סוג שהוא(. במידה וקיבלתם מהרופא תרופות לנטילה ערב לפני הניתוח, יש ליטול אותן. עליכם להיות בצום מוחלט, ללא אוכל ושתייה (גם בלי ללעוס מסטיק) 8 שעות לפני מועד הניתוח.
ביום הניתוח עצמו יש להגיע כחצי שעה לפני הזמן שנקבע עם המלווה שלכם לניתוח, להצטייד בכל תוצאות הבדיקה ההכרחיות, ולהגיע עם בגדים נוחים וקלים להתאוששות לאחר הניתוח.

 

כיצד מתבצע ניתוח למתיחת זרועות?

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית במרכז הרפואי ונמשך בין שעה וחצי לשלוש שעות, תלוי איזה סוג של מתיחת זרועות מתבצעת. בניתוח למתיחת זרועות עושה המנתח חתך רוחבי בזרוע הפנימית בכל צד. החתך מאפשר להפריד את עור הזרוע ואת השומן התת-עורי ממעטפת השרירים. לאחר מכן תבוצע שאיבת שומן על מנת להצר את ההיקף ולבצע מתיחה. באזור בו מבצעים את שאיבת השומן, מחדירים צינוריות דקות לתוך חתכים מינוריים בעור, ושואבים את השומן לתוך כלי איסוף עם סימוני מדידה.

בניתוח מתיחת זרועות, לרוב יש להישאר להשגחה למשך לילה אחד, ובחלק מהמקרים ובהתאם לכמות ההפרשות, משאירים צינורות ניקוז במשך מספר ימים בודדים.

הניתוח מסתיים בחבישה אלסטית העוטפת את אזור הזרוע. 

 

מתיחת זרועות ללא ניתוח – יש דבר כזה?

בהחלט כן! מתיחת זרועות בלייזר – בשיטה זו ניתן למצק את העור על ידי שימוש באנרגיית לייזר במכשיר מיוחד של "אלמה לייזר" הנקרא Lipolife. בשיטה זו מוחדרת צינורית שאיבת שומן, ובקצה שלה סיב הצורב את השומן התת-עורי של שכבת העור העמוקה. שיטה זו מומלצת למיצוק עור הזרועות. כמו כן, ניתן לשלב שאיבת שומן בזרועות ועיצוב בלייזר בצדי הזרועות ולאורך הקו האמצעי. טיפול זה מתאים לאנשים עם עור עבה ושומן מועט, הוא אינו פולשני, וללא צלקות. 

 

טיפ היועצת

אם אתם שוקלים ניתוח למתיחת זרועות ואתם עדיין לא בטוחים, קבעו פגישה נוספת עם הרופא -חשוב שתרגישו בנוח, בטוחים ושבעי רצון מאיש המקצוע שיעבור אתכם את התהליך הזה.
בפגישת הייעוץ זה הזמן להעלות את כל החששות מול הרופא, לעשות תיאום ציפיות ולקבל תשובות מפורטות לכל שאלה שעולה לכם.
חשוב לא להחסיר אף מידע על ההיסטוריה הרפואית שלכם – רגישות לתרופות, ניתוחי עבר וכל פרט אחר שנראה לכם משמעותי. בהצלחה!

 

איזו החלמה צפויה לאחר ניתוח למתיחת זרועות?

לאחר הניתוח תעברו לחדר התאוששות תחת השגחה של הצוות.

לאחר מנוחה של כמה שעות או יום אחרי, ניתן יהיה לשוב הביתה. לאחר הניתוח, יש ללבוש את הבגד שהרופא הנחה לקנות לפני כן, אשר עוזר בכיווץ עודפי העור ותורם לקבלת תוצאה טובה וארוכת טווח. 

בשבוע שלאחר הניתוח, האזור בו בוצע הניתוח יהיה נפוח ובצקתי, ובאזור יופיעו סימנים כחולים ואדומים המעידים על שטפי דם תת עוריים – זה לגמרי נורמלי, לא לדאוג. גם תחושות כמו כבדות, נפיחות ואי-נוחות הגיוניות לגמרי, והן חולפות בהדרגה ונעלמות לגמרי לאחר כחודש. הנפיחות עלולה להישאר עד חצי שנה לאחר הניתוח.

בנוסף, אתם עלולים לסבול מכאבים (כאב שדומה להתכווצות שרירים), ואפשר לקחת אופטלגין או אקמול להקלה. אם הכאבים חזקים מאוד, ניתן לבקש מהרופא משככי כאבים חזקים יותר.

חשוב לציין כי אסור להשתמש במשחות או בכדורים שמכילים אספירין, ואסור להשתמש בנוגדי דלקות או בסטרואידים. 

בחודש הראשון יש להישאר עם הבגד במשך כל שעות היממה, ולאחר מכן בהדרגה להשתמש בו לסירוגין. ניתן לחזור לפעילות שגרתית כיומיים לאחר הניתוח פרט למקרים מיוחדים, וכן ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה לאחר 4-6 שבועות. ביקורת תתקיים לאחר שבוע, חודש, 3 חודשים, חצי שנה ולאחר מכן כל שנה עוקבת.
יש לציין שתהליך ההחלמה ממתיחת זרועות עם חיתוך עורי, תלוי בכמות העור שהוסר, השומן שנשאב, השרירים שנקשרו והמצב הגופני לפני הניתוח. בסופו של דבר, ככל שהניתוח מורכב יותר, כך גם ההחלמה.

 

טיפ היועצת

על מנת לשפר את נראות הצלקות, מומלץ לחבוש חבישת סיליקון, שיוצרת מראה הרבה יותר אסתטי והקלה בצלקות אחר כך. שאלו את הרופא שלכם על חבישה מסוג זה.

 

מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח למתיחת זרועות?

בצקת ושטפי דם – הם חלק משמעותי מתהליך ההחלמה. שטפי הדם נעלמים לאחר כחודש והבצקות לאחר כשלושה חודשים, וחשוב ללבוש את המחוך המיועד. על מנת להקל על שטפי הדם ניתן להשתמש בקרם "ארניקה", לעשות קומפרסים קרים בשבוע הראשון ולאחר מכן גם קומפרסים חמימים.

דימומים – במידה ויש דימום קל, ניתן ללחוץ בעדינות על האזור ולהפסיקו. במידה והדימום גדל ומתפשט, יש לפנות לרופא המטפל או למיון במידי.

זיהום – ייתכן שלאחר כ-10 ימים יופיע זיהום קל עד שטחי, שאפשר לפתור בעזרת אנטיביוטיקה. במקרים קשים יותר הכוללים מוגלה וזיהום משמעותי – יש צורך לפנות למיון או לרופא המטפל.

סרומה – מדובר על נוזל צלול הנאגר באזור הניתוח. לרוב הסרומה נספגת בעצמה אך במקרים נדירים יכול להיווצר צורך בניקוז שלה. 

טרומבוזה – פקקת של הורידים העלולה ליצור תסחיף לריאות. יש למנוע את התופעה על ידי לבישת הבגד הייעודי חודש לפני הניתוח ואחריו. במידה ונוצרה טרומבוזה, יש לטפל בפקקת בעזרת נוגדי קרישה.

עודפי עור – בקצוות של החתכים עלולים להישאר עודפי שומן ועור, ויש להסיר אותם.

פתיחת הפצעים – שעלולה להיווצר ממתח רב או תנועות חדות, אולם חבישות הנייר והלחץ עלולות להפחית את הסיכון. 

נמקים – נובעים בעיקר מעישון. במקרה הצורך, יש להסיר את הנמק, ולתפור מחדש לאחר מספר שבועות. 

חוסר תחושה בזרועות – תופעה המסתדרת בדרך כלל לבד. לעיתים מאד רחוקות, היא עלולה להישאר לתמיד.

חוסר סימטריה – מקרים כאלה ניתן לפתור בניתוח של שאיבת שומן, או ניתוח משלים בהתאם לביקורת.

אם בעקבות הניתוח מופיעים התסמינים הבאים: חום גבוה (יותר מ־38 מעלות), קוצר נשימה, אדמומיות רבה באזור שנותח, דימומים או חולשה קיצונית, יש לפנות מיד לרופא.

 

טיפ היועצת

מומלץ לבצע ניתוח למתיחת זרועות בחורף, כך שתסיימו את תהליך ההחלמה עד הקיץ, ותוכלו ללבוש גופיות ☺

 

ניתוח למתיחת זרועות – מתי רואים תוצאה סופית?

את המראה החדש ניתן לראות ישר בתום הניתוח, אומנם התוצאה הסופית תתקבע לאחר כשלושה חודשים בתום ההחלמה. בסיום תקופת ההחלמה הזרועות אמורות לחזור לתפקד כרגיל, עם מראה בריא ואסתטי יותר.

 

טיפ היועצת חושבים על ניתוח למתיחת זרועות? נסו להתחיל לשנות את ההרגלים כבר לפני הניתוח – שמרו על תזונה בריאה והרבו בפעילות גופנית. תמיד תוכלו להיעזר בגורם מקצועי כמו דיאטנ/ית או תזונאי/ת המתמחים בתחום. יש לזכור כי השמנה עלולה לפגוע בתוצאות של ניתוח מתיחת זרועות, ואם לא תשמרו על אורח חיים בריא אחרי הניתוח, בסופו של דבר השומן יגיע בחזרה אל הזרועות. זכרו כי ניתוח מתיחת זרועות אינו תרופת קסם! אין בכוחו לרפא מחלות שנבעו מהשמנה קודם לכן, כמו לחץ דם גבוה או שומנים בדם, ולכן חובה לשמור על שגרה של תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית כחלק מהחיים.
רוצים טיפים לתזונה נכונה לפני ואחרי הניתוח? לחצו כאן

שאלות ותשובות ניתוח מתיחת זרועות:

כמה עולה ניתוח למתיחת הזרועות?

המחיר משתנה לפי פרמטרים שונים, כגון סוג הניתוח, השתתפות קופת החולים, הוותק והמומחיות של הרופא המנתח ועוד. טווח המחירים הממוצע של ניתוח מתיחת זרועות ינוע בין 20,000-30,000 ש"ח. 

למי לא מתאים ניתוח מתיחת זרועות?

לאנשים עם BMI כולל מעל 30, לאנשים הסובלים ממחלות ריאה, לנשים השוקלות הריונות נוספים, ולאנשים שלא מסוגלים להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח ולאחריו.

האם תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית יכולות להשפיע על מראה הזרועות?

עד גבול מסוים. תזונה בריאה ותרגילים ייעודיים יכולים לשפר את מראה הזרועות, אולם לעיתים לא די בהם כדי להגיע לזרועות אסופות וחטובות, כאשר גם גורמים כמו גנטיקה וירידה גדולה במשקל, אחראים למראה שלהן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה