חיפוש
תיקון חזה טובולרי

לכל אחת מאיתנו גוף בעל מבנה וצורה הייחודיים לו. החזה הנשי, אינו שונה במובן הזה. ככל שמדובר בפרופורציות הגוף, סימטריה מושלמת איננה קיימת ובמובנים רבים, "החזה המושלם" הוא בעיקר עניין של נקודת מבט. על אף העובדה הזו, ישנן לא מעט נשים אשר אינן שלמות עם צורת החזה שלהן וסוחבות במשך שנים תסכול רב ופגיעה בביטחון העצמי. המרכזים הרפואיים בתחום האסתטיקה היום מציעים מגוון טיפולים שמאפשרים לנשים רבות לבחור את המראה החדש שלהן וליהנות מחזה פרופורציונלי יותר וכזה שתמיד חלמו עליו. 

לצד תופעות שגרתיות ומוכרות יותר שבעקבותיהן פונות נשים לפלסטיקאי – כמו חזה קטן, נפול או אסימטרי, ישנה תופעה נוספת שכמעט ולא מדברים עליה. על אף שהמודעות לתופעה מאוד נמוכה, היא למעשה נפוצה מאוד ומקשה על חייהן של רבות. חזה טובולרי אינו מהווה רק צורת שד לא שגרתית. מדובר בבעיה התפתחותית מולדת הגורמת לעיוות במראה החזה. אם מראה החזה שלך הוא בעל צורה נפולה וצרה, דמוית צינור ועם עטרה מוגדלת, סביר להניח שהתמודדת עם מראה זה מאז גיל ההתבגרות. כדי להשיב לך את הדימוי העצמי וליהנות מהגוף שתמיד רצית, ישנם כיום טיפולים ייעודיים לתיקון חזה טובולרי. על ידי עיצוב מחדש של רקמת החזה הנוקשה שמנעה את התרחבות החזה והוספת שתלים, ניתן לעצב מחדש את צורת החזה על פי מבנה הגוף והטעם האישי שלך. כדי לספק לך הכנה נוספת לקראת התהליך שיחולל מהפכה בחייך, "היועצת" ערכה עבורך מדריך מפורט על ההליך לתיקון חזה טובולרי

תיקון חזה טובולרי פרופיל ניתוח:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
2-3 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב קל למשך 1-2 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להימנע ממאמץ
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש ו-3 חודשים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 2-3 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודש וחצי
טווח מחירים
15,000-20,000

כיצד אדע אם יש לי חזה טובולרי?

כאמור, חזה טובולרי אינו פשוט חזה קטן או נפול. מדובר בתופעה מולדת אשר משפיעה באופן משמעותי על התפתחותו התקינה של השד. אצל נערות המתמודדות עם התופעה, רקמת החיבור שמקיפה את בלוטות החזה נעשית קשיחה ונוקשה במיוחד ונוצרת מעין טבעת קשה העשויה מיתרים-מיתרים דמויי גיד. הטבעת מונעת למעשה מהחזה את הגמישות הנדרשת כדי להתרחב ולצמוח באופן פרופורציונלי לשאר הגוף. בינתיים, באזור העטרה עליו הטבעת אינה משפיעה, ממשיכה צמיחה וכך השד מתארך והעטרה נעשית נפוחה, אבל בסיס השד נשאר צר וקטן. כך נוצרת צורה דמוית צינור שמאפיינת את החזה הטובולרי. אלו כמה מהסימנים שמאפיינים את החזה הטובולרי שנוצרים עקב תהליך הגדילה הבלתי שגרתי.

צורת החזה

החזה הטובולרי עשוי ללבוש כל מני צורות, בהתאם לאופי הטבעת המקיפה אותו. במקרה בו הטבעת עבה, רוב הגדילה תנבע רק מהעטרה ואז ייווצר צינור צר בבסיסו ועם בליטה בקצה. טבעת דקה יותר, לעומת זאת] תיצור חזה בעל צורה דמוית חרוט.

בקע בעטרת השד

העטרה היא הרקמה העדינה והרגישה ביותר בחזה. לכן, הצמיחה המוגברת והאקסקלוסיבית עשויה לגרום ליצירה של בקע. באזור החלש והשברירי, ייווצר מעין שקע בחזה שיגרום לקפל נוסף במבנה החזה. 

הפרדה חריגה בין השדיים

מרווח גדול במיוחד בין שני חלקי החזה.

חזה בעל מרקם נוקשה

במקרים מסוימים, חזה טובולרי עשוי להיות נוקשה מאוד. 

רקמת עטרה מוגדלת

זהו אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של החזה הטובולרי. העטרות יהיו לרוב גדולות באופן חריג עקב התפשטות החזה רק באזור זה. הטבעת הנוקשה מונעת גדילה באזורים אחרים וגורמת לעטרה נפוחה, בולטת וגדולה באופן בלתי שגרתי.

צניחה מדומה של החזה

צניחה מדומה, או פסאודופטוזיס היא התופעה בה מבנה החזה הוא בעל חזות נפולה, אך למעשה לא מדובר בחזה נפול, אלא צורה מוארכת וצרה שנראית במבט ראשון כרפיון. 

שביל תחתון מורם

השביל התחתון הוא הקפל שנוצר תחת השד בחיבור עם הבטן. כאשר החזה הוא טובולרי, השביל התחתון גבוה באופן חריג עקב היעדר מסה בבסיס החזה. הבטן למעשה תופסת שטח על חשבון בסיס החזה ויוצרת מראה בטן מוארכת ובית חזה שטוח וקצר יחסית. זהו אחד מן ההיבטים בחזה הטובולרי שמשפיע בצורה המשמעותית ביותר על הפרופורציות של הגוף כולו.

טיפ היועצת

ברוב המקרים, חזה טובולרי לא יגרום לקשיים בהנקה. לעתים נדירות, אמנם, העיכוב ההתפתחותי בצמיחת החזה עלול לגרום להתפתחות לקויה של בלוטות החלב ובמקרה כזה, ייווצר קושי בייצור חלב. לכן, שווה לבחון מול רופא מומחה את העניין לפני ביצוע ההליך ובמידה וקיימת כל בעיה, לקבל ייעוץ מקיף כיצד לשלב טיפול בייצור החלב לצד הפתרון האסתטי.

סוגי הניתוחים לתיקון חזה טובולרי

בעבר, הניתוחים המתקנים היו מוגבלים למדי. היצע השתלים היה מצומצם מאוד ולכן התוצאות היו בסופו של דבר מאכזבות. היה קשה להתאים את צורת השד המוארכת אל השתל המעוגל והייתה נוצרת אסימטריה. שילוב של טכניקות הרמת והגדלת חזה יחד יכולות כיום להביא לתוצאות טובות בהרבה. מאחר ומדובר בתופעה רחבה ומגוונת מאוד, יש טכניקות רבות שיכולות לבוא לידי ביטוי בטיפול. אלו כמה מהעיקריות שלרוב מנתחים פלסטיים עושים בהן שימוש.

הגדלת החזה באמצעות שתלים

ברוב המקרים, ניתוח לתיקון חזה טובולרי יכלול שימוש בשתלים. השתל ישמש על מנת להגדיל את אזור הבסיס שלא התפתח ולתקן את צורתו של השד. הבחירה בצורת השתלים הנכונה היא קריטית על מנת ליצור מראה חזה טבעי ואסתטי.

הנמכת הקו התחתון

אחת הבעיות המרכזיות בהליכי הגדלת חזה כשמדובר בחזה טובולרי, הוא מיקום השתל. השאיפה היא למקם את השתל קרוב ככל האפשר לגובה הפטמה. כשמדובר בחזה טובולרי, העניינים נעשים מורכבים יותר. מכיוון שהקו התחתון מורם מאוד, כפי שהסברנו קודם, השתלים ימוקמו באזור תחתון מאוד, בסמוך לפטמות ובסיס החזה יישאר ריק. לכן, בתהליך זה נמקם את השתל באזור הקפל התחתון כדי ליצור אפקט הרמה. 

תיקון אזור העטרה

כדי להתאים מחדש את גודל העטרות וליצור צורת שד שגרתית יותר, נדרשת חלוקה מחדש של רקמות החזה. באמצעות סדרת חתכים, ניתן לשנות את צורתה של העטרה ולשנות את מיקומה של הפטמה ובלוטת החלב, כדי ליצור רקמת שד בעלת מראה נורמטיבי.

תיקון באמצעות מותחן שד

במקרים קיצוניים, בהם השד הטובולרי מתאפיין בהיעדר עור וברקמת שד נמוכה, כאשר אזור העטרה מהווה את רוב נפח השד, אין מספיק עור ורקמה על מנת לבצע הגדלה ועיצוב של השד באמצעות שתל בלבד. כדי לבצע תיקון במקרה זה נדרש אמצעי נוסף. אל השד יוחדר מותחן – מעין בלון מרוקן שאליו תוזרם בהדרגה תמיסת מלח. כך תבוצע הגדלה הדרגתית של השד ותאפשר לעור חדש להתפתח סביבו. לאחר שתיווצר די רקמה, ניתן יהיה למקם שתל סטנדרטי ולבצע הגדלת והרמת חזה כדי לתקן את החזה הטובולרי. 

 

טיפ היועצת

על אף שניתוחי חזה נחשבים כטיפולים שאינם מתוך צורך רפואי ואינם כלולים בסל הבריאות, במסגרת חלק מהביטוחים המשלימים ישנו כיסוי מסוים לניתוחים. לכן, שווה לפנות אל שירות הלקוחות בביטוח המשלים שלך ולברר בדיוק איזה כיסוי מגיע לך ובמה זה כרוך.

הכנות לקראת הניתוח

אז החלטת לאזור אומץ ולעבור את הניתוח.

סביר להניח שמדובר בצעד דרמטי ומשמעותי מאוד עבורך. אחרי הכול, מדובר בצורת השד שליווה אותך כל חייך והתפתח באופן זה עוד כשהיית נערה צעירה. לכן, חשוב מאוד שתבחרי ברופא שלא רק מגיע עם המלצות וניסיון מקצועי, אלא עם סבלנות ואמפתיה. זהו רגע בו חשוב שיהיה לצידך איש מקצוע רגיש וקשוב, שיבין את החששות ואת המטען הרגשי שמגיע עם התהליך. 

בפגישת הייעוץ

כל הליך תיקון מתחיל בפגישת ייעוץ ובבדיקות. במהלך פגישת הייעוץ, יסביר לך הרופא על כל ההליך לפרטיו והתוצאות הצפויות. זהו המקום לשאול כל שאלה שעוברת לך בראש ולהכין את עצמך לכל תרחיש. בנוסף, תכלול השיחה תיאום ציפיות שבסופה ניתן יהיה להבין מה ניתן יהיה לקבל מהניתוח ומה צפוי לנו בסופו.

בדיקות רפואיות

בנוסף, יבצע הרופא סדרה של מדידות על מנת להעריך את ממדי החזה ומבנה הגוף שלך ולהתחיל לתכנן את עיצוב החזה. בנוסף, יש להגיע אל הרופא עם תוצאות בדיקות דם ובמידת הצורך, גם בדיקות ממוגרפיה ואק"ג. 

אמצעי זהירות לקראת הניתוח

כמו בכל ניתוח, גם בתיקון חזה טובולרי חשוב להקפיד על כל אמצעי הזהירות.

 • חשוב להימנע מביצוע הניתוח בזמן המחזור כדי להימנע מדימומי יתר.
 • כמו כן, יש להימנע מנטילת תרופות ותוספים המונעים קרישת דם כמו קומדין, אספירין, טבליות שום או גינקו בילובה.
 • מומלץ להפסיק לעשן ולהימנע מצריכת אלכוהול בשלושת השבועות שלפני הניתוח. 

כיצד מתבצע הניתוח?

ברוב המקרים, ההמלצה תהיה לבצע את הניתוח בהרדמה מלאה. לכן, השלב הראשון ביותר בהליך הניתוחי יהיה המפגש עם הרופא המרדים. הרופא יסביר על תהליך ההרדמה והסיכונים האפשריים ולאחר מכן יבצע את ההרדמה. כעת, יתחיל הניתוח בפועל. 

כאמור, ההליך הניתוחי שונה מאוד ממטופלת למטופלת בהתאם לצורתו הייחודית של השד, אך העיקרון הכללי הוא די דומה.

ניתוק הרקמה המכווצת

בשלב הראשוני ביותר, וכדי שניתן יהיה להתקדם, יטפל הרופא בפגם שגרם לחזה הטובולרי מלכתחילה. טבעת המיתרים הנוקשים תנותק על ידי חיתוכם בזה אחר זה. לאחר שהכיווץ בבסיס השד ישוחרר, יהיה ניתן להמשיך אל הגדלת החזה. 

הקטנת רקמת העטרה

בשלב הבא, תעוצב העטרה המוגדלת מחדש. על ידי ביצוע חיתוכים בבסיס העטרה, ייפרש השד ויעוצב מחדש באופן פרופורציונלי לגופך וכפי שתוכנן בפגישת התיאום ביניכם. 

מיקום שתלים בבסיס השד

בשלב הזה, למעשה תוקן העיוות שנוצר בשד לאורך ההתפתחות שלו ועכשיו, נותר רק לשנות את צורתו ולהתאים אותו באמצעות שתלים. ניתן לבחור בין שתלי סיליקון, שתלים אנטומיים או שתלי תמיסת מלח. במידה ומדובר במקרה חמור של שד טובולרי, הרופא עשוי לבחור בהשתלת מותחן ובמקרה כזה, התהליך עשוי להיות ארוך ומורכב יותר. 

לרוב, מומלץ להשתמש בשתלים בעלי צורת קונוס או טיפה. כך השתל יספק בסיס רחב באזור הצר, אבל לא ישנה את צורת השד באזור הפטמה. יחד עם עיצוב עור השד, העטרה ומיקום הפטמה, ניתן יהיה לתכנן את צורת השד החדשה שלך.

לאחר מכן, נותר רק לסגור את החתכים ולעבור להתאוששות בת מספר שעות או לאשפוז ללילה, על פי הצורך. הניתוח כולו יארך בין שעה לשלוש שעות, על פי מורכבות ההליך.

ההחלמה לאחר הניתוח ותחזוקה 

לרוב, לא יהיה צורך בחבישה לאחר הניתוח. מלבד כאבים באזור החזה בימים הראשונים, אין לרוב תופעות מיוחדות. בכאב ניתן לטפל באמצעות משככי כאבים שיספק לך הרופא. 

ההתאוששות מהניתוח לרוב די מהירה ולעתים קרובות, ניתן לקום מהמיטה ולחזור הביתה כבר ביום הניתוח. בשבוע שלאחר מכן, מומלץ לא להתכופף או להרים משאות. 

בנוסף, מומלץ להימנע מהפעילות הבאות לאורך תקופת ההחלמה.

 • יש ללבוש חזייה תומכת מיוחדת שיספק לך הרופא למשך השבועות הראשונים שלאחר הניתוח. 
 • בשבועות שלאחר הניתוח, אין לבצע פעילות גופנית מאומצת. 
 • יש להימנע מקיום יחסי מין במשך השבוע הראשון ובמגע בשד בפרט למשך חודשיים. 

טיפ היועצת 

במידה ותכננת להיכנס להיריון בשנה הקרובה, ייתכן ועדיף לדחות את הניתוח לאחר מכן. השינויים ההורמונליים במהלך ההיריון עשויים לפגוע בהליך ההחלמה ובתיקון החזה.  

האם יש תופעות לוואי?

מעבר לכאבים שנחווים בימים הראשונים, ישנן כמה תופעות לוואי נפוצות.

 • נפיחות – במידה וישנה נפיחות באזור הניתוח, חשוב שנעקוב אחריה ונבחן האם חל בה שיפור. במידה ואין כל שינוי לאחר שבוע, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל. 
 • צלקות הניתוח – לאחר הניתוח ייוותרו צלקות, לרוב בעיקר באזור העטרה והפטמה. ככל שהזמן יעבור, מראה הצלקות יטשטש ויהיה קשה להבחין ביניהן.
 • אובדן תחושה באזור הפטמות – לרוב, התופעה תימשך למספר חודשים בלבד. אם היא אינה חולפת, חשוב לפנות אל הרופא ולהתייעץ אתו.

אילו סיכונים קיימים בניתוח?

במקרים רבים במהלך הניתוח, ההתערבות כוללת שינוי מיקום הפטמה ובתוך כך, גם בלוטות ותעלות החלב. לכן, קיים הסיכון לפגיעה במערכות ייצור והובלת החלב וכתוצאה מכך ביכולת ההנקה. 

בנוסף, כמו בכל ניתוח, עשויים להופיע זיהומים. לכן, חשוב להישאר עם אצבע על הדופק ובמידה וקיימת עליית חום, כאבים קיצוניים או נפיחות ואדמומיות שאינה חולפת, לפנות לרופא בדחיפות כדי לקבל מענה לזיהום ולטפל בו בהקדם.

כמה זמן ייקח לי לראות תוצאות?

כשזה מגיע לתיקון חזה טובולרי, סבלנות היא מילת המפתח. אם בניתוחי הגדלת חזה סטנדרטיים, ניתן לבחון את התוצאות כבר בחודשיים הראשונים, תיקון חזה טובולרי הוא תהליך איטי ומורכב יותר. התוצאות יתגלו לאורך זמן וחשוב שנהיה סבלניות. רקמות השד משתנות ומתעצבות מחדש לאחר שנים רבות שלא התאפשר להן לעשות זאת. לכן, ברוב המקרים לא נוכל להעריך את התוצאות לפני שיחלפו כשישה חודשים. 

בנוסף, חשוב שניקח בחשבון שאם נדרשנו לתהליך עם מותחן מתנפח, התהליך עשוי להיות ארוך בהרבה. 

בסופו של דבר, דברים טובים קורים לאלו שמחכות ובמידה והניתוח התנהל כמתוכנן ולא יהיה צורך בתיקונים או שינויים, תוכלי להביט במראה ולראות את החזה שלך, כפי שמעולם לא ראית אותו מעולם.

כמה עולה תיקון חזה טובלורי?

תיקון חזה טובולרי הוא מורכב בהרבה מהגדלת או הרמת חזה רגילה. מעבר מיקום השתלים ועיצוב השד, נדרש טיפול בטבעת הרקמה הנוקשה המונעת את הגדלת החזה וברוב המקרים גם עריכת שינויים בגודל ובצורת העטרה. לכן, הטיפול עשוי לקחת זמן רב יותר, לדרוש טכניקות מורכבות וכרוך בסיכונים נוספים. לכן, גם המחיר הוא בהתאם. 

רוב קופות החולים לא יספקו כיסוי לניתוחי שד ותיקון שד טובולרי לא יוצא מן הכלל. לכן, ברוב המקרים נצטרך לשאת במלוא מחיר הניתוח. מחיר ניתוח התיקון מורכב מכמה חלקים:

 • עלות האשפוז – במידה וההליך יכלול אשפוז במרכז הרפואי, המחיר יעלה. 
 • עלות חדר הניתוח – מחיר זה הוא לרוב קבוע ברוב המרכזים הרפואיים וזהו כנראה גם הגורם עליו אין לנו כל שליטה. המחיר הוא לרוב סביב 5,000-7,000 ₪.
 • התשלום לרופא המנתח – מנתח פלסטי טוב בעל רקורד הצלחות והמלצות, ידרוש מחיר בהתאם. עם זאת, מדובר בטווח די רחב ועל ידי ביצוע השוואת מחירים טובה, נוכל לבחור מבין הרופאים הטובים והמומלצים את אלו שיציעו מחיר שנוכל לעמוד בו.
 • מחיר השתלים – בין אם נבחר בשתלים אנטומיים, שתלי סיליקון סטנדרטיים או בשתלי תמיסת מלח הנחשבים לפחות עמידים, המחיר יהיה בהתאם.

לרוב, ינוע טווח המחירים בניתוחים מסוג זה בין 15,000-20,000 ₪.

תמונות לפני ואחרי של תיקון חזה טובולרי

ניתוח חזה צינורי ואסימטרי לפני לפני
ניתוח חזה צינורי ואסימטרי אחרי אחרי
תיקון חזה צינורי ואסימטרי
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה