חיפוש
פילינג כימי

ככל שהשנים חולפות, עור הפנים שלנו יעבור לא מעט אתגרים. השפעות הגיל, השמש הישראלית, וגורמים סביבתיים רבים אחרים, גורמים להופעת כתמי פיגמנטציה, צלקות, קמטים ונזקים רבים אחרים לעור. כדי לשמור על עור רענן, חלק ומלא חיות, חשוב שנקדיש לו תשומת לב ונחפש פתרונות שיחדשו בו את כוח הנעורים. אחד מהאמצעים היעילים ביותר לחדש את מראה העור ולתקן מגוון נזקים, הוא באמצעות טיפולי פילינג כימי ובלייזר. טיפולי פילינג אלו, הפועלים באופן עמוק על רקמות העור, מקלפים את שכבר העור העליונה באמצעות ריאקציה כימית או גירוי על ידי חום קרן הלייזר, ומאפשרים לגוף להצמיח שכבת עור חדשה ורעננה יותר.

כיום מדובר בשוק פרוץ ביותר. קוסמטיקאיות, קליניקות לרפואה אסתטית ורופאי עור כאחד מציעים שירותים אלו ומסייעים לרבים לחדש באופן יעיל את מראה העור. כדי לסייע לך לקבל את הבחירות הנכונות ביותר ולהכין אותך לכל התהליך, "היועצת" ריכזה כאן את כל מה שכדאי לדעת על הטיפולים וגם לא מעט עצות יעילות שיסייעו לך לקבל את הבחירה הטובה ביותר.

למי מתאימים טיפולי פילינג?

ישנן תופעות רבות שניתן לטפל בהן באמצעות טיפולי פילינג.

 • לטשטוש קמטים – קילוף שכבת העור הישנה ועידוד ייצור האלסטין והקולגן מספקים אפקט עוצמתי של טשטוש קמטוטים ומתיחת העור. ככל שהפילינג יהיה עמוק ואינטנסיבי יותר, כך גם באפקט יהיה משמעותי יותר.
 • חידוש מראה העור – ככל שהזמן עובר, העור שלנו נעשה עמום יותר, מחוספס יותר ומרקמו נעשה יבש ובלתי אחיד. על ידי קילוף שכבת העור העליונה בתהליך כימי או בלייזר, ניתן לייצר שכבת עור חדשה בריאה, צעירה ורעננה יותר.
 • לגוון אחיד – מדובר באחד הטיפולים היעילים ביותר להעלמת כתמי פיגמנטציה וגיל מהידיים והפנים.
 • מחיקת צלקות אקנה – טיפולי פילינג יכולים אפילו לספק פתרון לאחת מהתופעות המתסכלות ביותר. במידה ובגיל ההתבגרות הסב האקנה נזקים קשים לעור פניך, טיפולים מהסוג הזה יכולים לספק פתרון יעיל.

הטיפולים מתאימים לאזור הפנים, הידיים, הצוואר והמחשוף ומיועדים לגברים ונשים כאחד. טיפולי עור מודרניים אחרים כמו טיפולי בוטוקס או פיסול פנים, אינם מאפשרים למחוק כתמים וצלקות באותה יעילות שבה יכול טיפול הפילינג. לכן, כטיפול לא מחייב, יש בו הרבה יתרונות.

הגיל שאפשר להתחיל

במהלך גיל ההתבגרות שלנו, העור שלנו עוד עובר לא מעט שינויים. לכן, הטיפול אינו מתאים לקבוצות הגיל האלו. מומלץ להמתין עד לשנות ה-30 המאוחרות לחיינו לפני שנתנסה בטיפולי פילינג אינטנסיביים. עד אז העור שלנו יקבל מראה יציב וקבוע וזהו הזמן הנכון ביותר לבצע שינויים.

לא לכל סוגי העור

במידה וקיימת בעיה ידועה של עור שומני במיוחד, ייתכן שעדיף להימנע מטיפולי הפילינג. בכל מקרה בו ישנה בעיה כרונית בעור כמו פסוריאזיס, ויטיליגו או אם פשוט יש לך עור הידוע כבעייתי, חשוב להתייעץ עם רופא עור לפני שנבצע כל צעד בכיוון הפילינג. הטיפול אינו מתאים בשום אופן לסובלים מהרפס בעבר או בהווה. הטיפול עשוי לעורר את הופעת פצעי ההרפס בהיקף אינטנסיבי מאי פעם.

לצמצם חשיפה

חשוב שנזכור, הטיפול יוצר למעשה שכבת עור חדשה, עדינה ורגישה יותר לפנים. לכן, חשוב שנמנע בשבועות הראשונים מחשיפה לאור שמש חזק, למזהמים ולגורמי סביבה אחרים שעשויים לפגוע בו. כדי להבטיח תוצאות איכותיות יותר, עדיף לבצע את הטיפולים בחודשי החורף, כשקרינת השמש חלשה יותר.

טיפ היועצת

כשזה מגיע לפילינג, בעלי עור כהה עשויים לגלות שהטיפול נעשה מורכב בהרבה. לאחר הטיפול, אנו עשויים לגלות כי הריאקציה הכימית גורמת לפיגמנטציה בעור ולהסב נזקים רבים אחרים. לכן, אם ברצונך ליהנות מאפקט פילינג בעור כהה, יש לך שתי אפשרויות עיקריות:

לנסות טכניקות שטחיות יותר באמצעות קרמים מיוחדים לפילינג בגרגירים, או להיעזר בטיפולי אנטי אייג'ינג אחרים המתאימים יותר לסוג העור שלך.

כיום ישנם מכשירי לייזר מתקדמים יותר שמאפשרים טיפול יעיל גם בעור כהה. חשוב שנוודא כי הקליניקה שנבחר בה עושה שימוש בלייזר עם טכנולוגיית יהלום וכי הוא מותאם לטיפול בעור כהה. הטיפול עשוי להיות יקר יותר עם סוג הציוד הזה.

כל סוגי הטיפולים

בכל אחד מסוגי הטיפולים – פילינג לייזר או פילינג כימי, ישנם כמה סוגי טיפולים שניתן לבצע. את סוגי הטיפולים ניתן לחלק על פי מספר קטגוריות:

שיטת קילוף העור

מער לפילינג מכאני באמצעות גרגירים, ישנן שתי שיטות עיקריות לביצוע פילינג אינטנסיבי בעל השפעות ארוכות טווח:

 • פילינג לייזר – שימוש בקרן לייזר מרוכזת וחזקה לצריבת שכבת העור העליונה.
 • פילינג כימי – שימוש בכימיקלים פעילים על מנת לקלף ולצרוב את העור.

דרגת עומק הטיפול

בעוד שרוב התכשירים הביתיים או הטיפולים הקוסמטיים הפשוטים הם שטחיים ומבצעים את הקילוף אך ורק על פני השטח, לפעולת פילינג אינטנסיבית ומקיפה, נדרשת כניסה לשכבה עמוקה יותר. טיפולים אלו ניתן לחלק לשתי דרגות עומק עיקריות:

 • עומק בינוני – משמש להחלקת קמטים ומחיקת כתמים. בשיטה זו תופעות הלוואי הן יחסית מינימליות ונוכל ליהנות מיתרונות הטיפול למשך מספר חודשים עד שנה.
 • טיפול עמוק – כשמדובר בנזקי עור אינטנסיביים כמו צלקות וקמטים עמוקים, או מיצוק קיצוני של העור, יהיה צורך בכניסה אל עומק העור. פילינג בעומק כזה עשוי להסב כאב עצום ולכן דורש טיפול בהרדמה כללית ואמצעי ניטור. לרוב, טיפול כזה ייעשה בחדר ניתוח ולכן גם יהיה יקר בהרבה וטומן בחובו סיכונים שונים.

מטרת הטיפול

טכניקת הטיפול משתנה עבור כל אחת מהמטרות. טיפולי פילינג להסרת צלקות, פיגמנטציה או להחלקת קמטים ידרשו עומק שונה, תרכובת כימית אחרת או ציוד שונה.

טיפ היועצת

התשובה לכך לא חד משמעית. כמו כל דבר אחר בחיים, גם כאן הדבר תלוי במאפיינים שהכי משמעותיים עבורנו. כדי לקבל בחירה מושכלת וליהנות מהתוצאות המתאימות ביותר לצרכים שלך, כדאי לקחת בחשבון כמה נקודות לגבי סוג טיפול הפילינג. תהליך ההחלמה בטיפולי הלייזר לרוב עשוי להיות מהיר יותר מהטיפול הכימי. לעור כהה, ישנם יותר פתרונות בלייזר מאשר בטיפול הכימי שעשוי לפגוע בגוון העור ומהבחינה הזו, לעור כהה היתרון של לייזר הוא ברור לחלוטין. מאותה סיבה בדיוק, עם זאת, לתופעות פיגמנטציה קשות הטיפולים הכימיים הם יעילים יותר.

בסופו של דבר, הכול תלוי בתוצאות שברצונך להשיג בתהליך ובמאפיינים האישיים שלך. לא משנה באיזו שיטה נבחר, חשוב שנבין שהפילינג הוא לא הפתרון השלם לכל בעיות העור. הטיפול האינטנסיבי משמש כנקודת התחלה לקראת תהליך הטיפוח החדש שלך בעור וחשוב שנקפיד מעתה ואילך לשמור היטב על עור הפנים, לטפח אותו בתכשירים ולהזין אותו כדי לשמר את התוצאות ולמנוע נזקים.

כשזה מגיע לעומק הטיפול, חשוב שתהיה תקשורת פתוחה ושקופה עם הרופא המטפל. לעומק הטיפול יהיו הרבה השלכות מבחינת תופעות הלוואי, התוצאות והמחיר ולכן חשוב שיהיה בידינו כל המידע לפני שנקבל החלטה ברורה.

כך נתכונן לטיפולי הפילינג

לקראת הטיפול, תיערך פגישה עם הרופא שיבצע את הטיפול. במהלך המפגש תיערך בדיקה להערכת העבודה שתידרש ואינטנסיביות הטיפול. לרוב, ינסה הרופא להימנע ככל הניתן מטיפול פילינג עמוק עקב הסיכונים הרבים. חשוב שנבחן עד כמה דרגת העומק שנבחרה היא הכרחית. הרופא יעבור איתך על תהליך הטיפול ויבהיר לאילו תוצאות ניתן לצפות בסוף הטיפול. חשוב ליידע את הרופא על ההיסטוריה הרפואית שלך בכל הקשור לטיפולים בעור ובמידה וקיימת היסטוריה של הרפס, להתריע על כך על מנת שניתן יהיה לבצע טיפול מונע לקראת הטיפול ולקבל החלטה האם כדאי בכלל לעבור את הטיפול.

כיצד נתכונן בבית?

במקרים מסוימים, ידרוש הרופא פעולות הכנה בבית לקראת הטיפול. ישנן טיפולים תרופתיים שונים שעלולים לפגוע בהצלחת הטיפול או לגרום לריאקציה בעייתית עם החומרים הכימיים. לעתים נתבקש לטפל בעור עם חומצה גליקולית או רטין A כדי לספק הכנה לעור ולשפר את יכולת ההחלמה שלו. במקרים אחרים, ייתכן שנתבקש ליטול תרופות אנטיביוטיות לקראת הטיפול כדי למנוע זיהומים. הדבר תלוי בעומק הטיפול ובמאפיינים האישיים שלך. חשוב שנברר עם הרופא בדיוק מה נדרש ונקפיד על כל ההנחיות כדי להבטיח שהטיפול יעבור בצורה הטובה ביותר.

טיפ היועצת

סוגי הטיפולים השונים עשויים להיות בעלי השפעות שונות מאוד על מטופלים. לכן, חשוב שנברר בדיוק עם אילו השלכות נתמודד בסיום הטיפול. ייתכן מאוד שלא נוכל לחזור לעבוד באותו היום ושנזדקק לליווי הביתה. לכן, כדאי שניערך לכך מראש ונבין בדיוק מה נדרש מאיתנו.

מהלך הטיפולים

תהליך הטיפול עשוי להיות מלווה בכאב ומותיר את העור מאוד רגיש. חשוב שניערך לתחושה המשונה שתגיע עם הטיפול וניתן לגוף הזדמנות להחלים ולהשתקם.

פילינג כימי שטחי

פילינג השטחי, נעשה שימוש בחומצה אלפה הידרוקסית או תמיסת ג'נר בריכוז משתנה על פי הצרכים. החומצה נמרחת על העור ומבוצע קילוף של שכבת התאים העליונה – האפידרמיס. לרוב הטיפול לא יהיה מלווה ביותר מתחושת עקצוץ קלה. לאחר טיפול שטחי מסוג זה, ניתן לחזור מיד לשגרה ואפילו לעבוד.

פילינג כימי בינוני

כאן כבר תבוצע פציעה מורכבת של שכבת הדרמיס העליונה. טיפול מסוג כזה מביא אפקטים אינטנסיביים יותר כמו עידוד ייצור הקולגן והאלסטין וטשטוש צלקות וקמטים. בתהליך נמרחת חומצה טריכלוראצטית בריכוז 35%. החדירה אל עומק העור עשויה להכאיב ולכן נעשה שימוש במשחת אלחוש. לאחר הטיפול ניתן לרוב לחזור הביתה בכוחות עצמנו, אך מוטב לנוח למשך כמה ימים ולאפשר לעור להחלים.

פילינג כימי עמוק

כדי למחוק קמטים עמוקים וצלקות בולטות, יהיה כבר צורך בקילוף אינטנסיבי יותר. במסגרת טיפול זה נועבר אל חדר ניתוח ותבוצע הרדמה כללית. לאחר תהליך ההרדמה, תימרח תמיסת פנול שתצרוב את עור הפנים עד לעומק הרקמות. לאחר מריחת החומר, תבוצע חבישה של האזור למשך יממה. במהלך הטיפול כולו חשוב שיבוצע ניטור של פעילות הלב, שכן תמיסת הפנול עשויה לגרום להפרעות לבביות.

פילינג לייזר

גם כאן, רמת האלחוש או ההרדמה תלויות באינטנסיביות ועומק הטיפול. בעוד שישנם טיפולים בלייזר CO2 שפועלים על השכבות העליונות ואינם פולשניים, הטיפולים העמוקים יותר יכולים להכאיב מאוד וידרשו זריקות טשטוש ואמצעי הרדמה. לרוב, הטיפולים יארכו כחצי שעה-45 דקות. קרן הלייזר צורבת את האזור ומאדה את תאי העור שיש לגרד מעל פני השטח. לעתים, יידרשו כמה חזרות על הטיפול אך במקרים רבים טיפול בודד כבר יביא לתוצאות משמעותיות.

חזרה לשגרה

בעוד שהטיפולים השטחיים יהיו מלווים רק באדמומיות ובגירוי קל ויאפשרו חזרה מידית לשגרה, הטיפולים האינטנסיביים עשויים לגבות יותר מזה. תקופת ההחלמה לוקחת כשבוע-שבועיים ועשויה להיות מלווה בתחושת צריבה, בעור רגיש, אדמומיות וקילופי עור. לאחר טיפול עמוק, יש צורך לכסות את הפנים באבקה מיוחדת נגד זיהומים ולחזור על התהליך למשך שבוע.

לאורך תקופת ההחלמה, עשויות להופיע שלפוחיות על העור. עם הזמן, השלפוחיות יתרוקנו, יתייבשו ויתקלפו. חשוב להימנע מחשיפה לשמש לאורך כל תקופת ההחלמה ולהיעזר במקדמי הגנה בעלי סינון קרינה גבוה.

מהן תופעות הלוואי?

לאחר טיפולים שטחיים, התחושה תהיה די זהה לזו של כוויית שמש. תוך כ-48 שעות, סביר להניח שלא נחווה עוד שום תופעת לוואי. בטיפולים העמוקים יותר, שווה שניערך לכמה תופעות שייתכן שנחווה בשבוע הקרוב.

 • אדמומיות – העור עשוי להיות אדום ומגורה למשך מספר ימים.
 • קילופים – קילופים ושלפוחיות הם שגרתיים לאחר טיפול מסוג כזה.
 • שלפוחיות – בעיקר בטיפולים העמוקים יותר.

ככל שנימנע מחשיפה לשמש ונקפיד לשמור על העור נקי ומוגן מפגעי הסביבה, כך סביר להניח שההחלמה תיקח זמן קצר יותר ועם תופעות מינימליות.

האם ישנם סיכונים?

במקרים מסוימים, עלולים הטיפולים העמוקים לגרום להבהרה של העור או להופעת כתמים חומים, לצלקות ולזיהומים. כשהטיפול נעשה בלייזר, הסבירות לתופעות האלו היא נמוכה בהרבה. טיפולי הכנה בחומצה גליקולית או ברטין A יכולים להפחית משמעותית את הסבירות לנזקי פיגמנטציה, גם כשמדובר בטיפול כימי. במידה ונעשה טיפול בפנול, קיים סיכון להפרעות בקצב הלב או בתפקודי הכליות. מטפל מנוסה יקפיד על מינונים שאינם מסוכנים וחשוב שנקדיש תשומת לב לתחושותינו לאחר הטיפול. במידה וישנה תעוקה בחזה, עלייה בקצב הלב או כל תחושה אחרת שעשויה להעיד על מצוקה בתפקוד הלב, יש לפנות למיון בהקדם האפשרי.

והתוצאות?

בסוף תהליך ההחלמה, העור שלנו יהיה צעיר ורענן מאי פעם. ככל שנעמיק בטיפול, כך נוכל ליהנות משכבה מחודשת וחיונית יותר. הייצור המוגבר של קולגן ייצור אפקט מתיחה ומרקם העור יהיה חלק ואחיד יותר, עם טשטוש משמעותי של צלקות וקמטים.

ולבסוף, מהו מחיר הטיפול?

כמגוון שיטות וייעודי הטיפולים, כך גם מגוון המחירים. גם כאן, שיטת הפילינג והעומק אליו ניכנס יקבעו באופן משמעותי את המחיר. חשוב לזכור שכשמדובר בפילינג עמוק, נכנסות אל התחשיב גם עלויות חדר ניתוח, רופא מרדים, התאוששות וכל הציוד והצוות הנלווה. כמובן שהמחיר תלוי גם בבעיות העור שעליהן יש לתת מענה וכמובן – במחיר שנצליח להוציא מהקליניקה שבחרנו. כמו תמיד, אני תמיד ממליצה על סקר שוק אינטנסיבי והשוואת מחירים, לצד המלצות מלקוחות עבר. בסופו של דבר, מדובר בקילוף של העור שלנו ולכן, לא משנה באיזו קליניקה נבחר, חשוב שהמחיר לא יהיה הגורם העיקרי שינחה אותנו.

מחירי פילינג כימי

בעוד שפילינג כימי בדרגה שטחית יחסית יעלה כ-1,000-1,300 ₪, ככל שדרגת העומק עולה כך עולה גם המחיר. עבור עומק בינוני כבר נשלם עד 7,500 ₪ וכשנכנס אל התחשיב גם תהליך הרדמה וכל העלויות הנלוות לפילינג עמוק, המחיר עשוי לעבור את ה-10,000.

מחירי פילינג לייזר

בטיפולי לייזר, המחירים גבוהים יותר. במידה ונדרשת לך עבודה מדויקת יותר, או אם מדובר בטיפול בעור כהה, ייתן מאוד שהמחיר יהיה שווה את זה. על טיפולי לייזר נשלם, בהתאם לדרגת העומק ואינטנסיביות הטיפולים, כ-10,000-20,000 ₪.

הביטוחים המשלימים של רוב קופות החולים יספקו השתתפות מסוימת בטיפול ושווה לברר זאת לפני שנבחר בקליניקה שלנו.

טיפ היועצת

בעוד שתוצאות פילינג עמוק יכולות להחזיק גם מספר עשורים, פילינג שטחי יותר יחזיק מספר חודשים ועד שנים ספורות. תמיד ניתן לעבור טיפולי תחזוקה ולשמר את התוצאות. פילינג שטחי ניתן לבצע כל כמה שבועות ובינוני תוך כחצי שנה ועד שנה.

בכל מקרה, תמיד שווה לבצע כמה צעדים קונבנציונאליים יותר לפני שנבחר שוב בטיפולי פילינג אינטנסיביים. אם תזונה נכונה, הכנה על העור מנזקי הסביבה ומשטר טיפוח קפדני לא יספקו לנו את הסחורה, תמיד נוכל לתחזק את העור בטיפול לייזר שטחי מהיר, זול יותר ובתופעות לוואי מינימליות.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה