חיפוש
טיפול בצלקות אקנה

פצעי הבגרות הם חלק בלתי נפרד מחוויית החטיבה והתיכון, ולרוב, תכשירים סטנדרטיים ושמירה על היגיינה באזור מאפשרים לטפל באקנה בצורה יעילה. למרבה הצער, לא כולנו חווים את פצעי האקנה כל כך בקלות. מקרים חמורים של אקנה עשויים להפוך את גיל ההתבגרות לסיוט מתמשך, ולהשאיר נזקים אסתטיים שקשה מאוד להיפטר מהם. במידה והאקנה לא טופל כראוי או מופיע בצורה חמורה על הפנים, עשויות להישאר צלקות אקנה שיותירו חטטים, חורים ואדמומיות קשה על עור הפנים. לא מדובר בתופעה נדירה, כאשר כחמישית מהאוכלוסייה עשויים להישאר עם צלקות אקנה על הפנים ולסבול מכך במהלך חייהם.

כיצד נוצרים פצעי אקנה, איך יודעים באיזה טיפול לבחור, ומה טווח המחירים? היועצת עונה לכם על כל השאלות.

כיצד נוצרים פצעי אקנה?

פצעי אקנה נוצרים עקב פעילות יתר של בלוטות החלב בעור הפנים הגורם לסתימתן. ישנם שלושה גורמים עיקריים המשפיעים על התופעה:

 • שומניות יתר בעור הסותמת את זקיקי השערה ואת בלוטות החלב
 • זיהום חיידקי עקב היגיינה לקויה,
 • פעילות הורמונלית מוגברת סביב גיל ההתבגרות.

עשויות להיווצר מספר סוגים של צלקות:

 • צלקות Ice Pick – מופיעות כחורים זעירים הפזורים כנקודות קטנות על הפנים.
 • צלקת היפר-טרופית – נקודה או גוש בולט ואדמומי על הפנים.
 • צלקות Rolling – שקעים בצורת פס או גל הפזורים על פני העור.
 • צלקות BoxCar – שקעים רחבים וריבועיים.

בייעוץ עם רופא העור, ייבחן סוג הצלקות כדי להתאים את הטיפול המתאים ביותר.

מהן השיטות לטיפול בצלקות אקנה?

ברוב המקרים, לא יופיע רק סוג אחד של צלקות אקנה ולכן, חשוב להתייעץ עם רופא עור אודות הטיפול שיתאים לשילוב הצלקות. אלה כמה מהטיפולים היעילים והפופולריים ביותר:

 • פילינג עמוק –  על ידי שימוש בחומצות חזקות (לרוב פנול), ניתן לבצע קילוף אינטנסיבי של עור הפנים ולשקם את שכבת העור שניזוקה. הפילינג יחדור עד לשכבת הדרמיס האמצעית של העור, ויאפשר לבנות רקמת עור חדשה שתהיה חלקה, מוצקה ובריאה יותר.
  חשוב לציין כי טיפולי פילינג עמוק אינם מתאימים למטופלים הסובלים מהמצבים הבאים: מחלות עור כרוניות כמו ויטיליגו או פסוריאזיס, שומניות-יתר בעור, ונשאי וירוס ההרפס. הטיפול עשוי לגרום להחמרה ואינו מומלץ ללא אישור הרופא המטפל. הטיפול יעבור ברוב המקרים בהרדמה כללית עקב אינטנסיביות התהליך. לאחר ביצוע ההרדמה, ימרח הרופא המטפל תמיסת פנול. החומר העוצמתי יצרוב את עור הפנים עד לשכבות העמוקות, ולאחר השהיית החומר לזמן שנקבע בתוכנית הטיפול, ייחבש האזור במשך 24 שעות.
 • הזרקת חומרי מילוי – על ידי שימוש בחומרי מילוי איכותיים, ניתן לעודד את ייצור הקולגן ולהשטיח את הצלקות. טיפולים אלה הם פשוטים מאוד ונמצאים תחת קטגוריית “טיפולי הפסקת צהריים”. הרופא יבצע סדרה של הזרקות בכמויות זעירות ומדודות באזור הצלקות, ויפסל את חומר המילוי באצבעות על מנת לחדש את רקמת העור ולהשטיח את הצלקות.
 • טיפול בטכנולוגיות לייזר – טכנולוגיות מתקדמות טכנולוגיות האור המתקדמות שהתפתחו בשנים האחרונות, מאפשרות להגיע לתוצאות ממוקדות יותר ובמינימום תופעות לוואי. המכשירים החדשים כמו מכשירי XEO, מתאימים לכל סוגי העור ומאפשרים להשטיח משמעותית את צלקות האקנה בתהליך שאינו מלווה בכאב.

במידה והטיפול נעשה במכשירי לייזר סטנדרטיים, ייעשה שימוש במשחות אלחוש או בג’ל קירור לפני הטיפול. מכשיר הלייזר יופעל על אזור הצלקות, ויצרוב אותו על מנת לחדש את רקמת העור. הטיפול לוקח לרוב בין 45 דקות ועד שעה.
טיפולי XEO פועלים בטכנולוגיית הבזקים ייחודית ומהירה במיוחד ועם אמצעי קירור מובנים, ולכן, אין כל צורך באמצעי קירור או אלחוש במהלך הטיפול. הטיפול לוקח כחצי שעה.

טיפ היועצת

על אף שישנם מקרים בהם הצלקות לא יכולות להימנע, טיפול נכון ואחראי יכול להפחית משמעותית את הסיכוי להיווצרות הצלקות.

לא להזניח – חשוב לטפל באקנה ברגע שמופיעים הפצעונים. כדי לקבל שליטה על המצב, חשוב לעשות שימוש בתכשירים מתאימים בהקדם, ובמידה ואין שיפור, לקבל ייעוץ מרופא עור. טיפול מהיר מסייע בהפחתת התפרצויות למינימום וימנע סיבוכים, זיהומים והצטלקות רקמת העור.

לא לפוצץ את החצ’קונים! – ה”פתרון” הזה יכול להיראות יעיל לטווח הקצר, אך הוא משאיר אזורים רגישים מאוד בעור שחשופים לחלוטין לזיהומים. במצב כזה, הדלקות לא יאחרו לבוא, וכבר עשוי להיות מאוחר מדי לחפש פתרונות מונעים.

לא לגרד – הגלדת הפצעים יכולה לגרד ולתסכל מאוד. חשוב להתגבר על הפיתוי לגרד ולקלף אותם. הגלד מספק לפצע שכבת מגן שמאפשרת לו להירפא מבלי להיחשף לזיהום – ככל שנניח לו, כך הסיכוי לצלקות ירד.

איזו החלמה צפויה לאחר טיפול בצלקות אקנה?

בעוד שלאחר טיפולי הזרקות חומרי מילוי ולייזר ניתן לחזור לשגרה די מיד, טיפולי פילינג עמוק עשויים לדרוש תקופת החלמה ממושכת ומורכבת.

לרוב, ההחלמה תימשך כשבוע או שבועיים לאחר הסרת החבישה, ותהיה מלווה ברגישות גבוהה, קילופים, עור אדמומי ותחושת צריבה. לאורך כל השבוע, יש לכסות את הפנים באבקת חיטוי מיוחדת כדי להגן על הפנים. גם לאחר השבוע הראשון, יש להימנע מחשיפה לשמש, ובשבועות שאחרי, להקפיד על שימוש במקדם הגנה גבוה בכל יציאה מהבית.

כמה עולה טיפול באקנה?

כדי לקבל פתרון מקיף ויעיל, צריך להשקיע סכום כסף משמעותי. החדשות הטובות אומנם, הן שמדובר בפתרון קבוע שיאפשר לכם להיפטר מהצלקות אחת ולתמיד.

 • טיפולי פילינג עמוק נחשבים ליקרים ונעים על הטווח שבין 6,000-14,000 ₪.
 • חומרי המילוי מציעים אלטרנטיבה זולה יותר, אך פתרון פחות שלם. ייתכן שתצטרכו סדרה ארוכה של טיפולים כדי להיפטר מהתופעה, וסביר מאוד להניח שתזדקקו לטיפולי תחזוקה בהמשך החיים. מזרק חומצה היאלורונית וכדומה יעלה בין 1,200-2,000 ₪.
 • הטיפולים בלייזר וב-XEO אומנם עדיין נמצאים תחת מחקרים, אבל התגובות היום חיוביות מאוד. נראה שטכנולוגיית ה-XEO היא מהמבטיחות, ומספקות תוצאות מרשימות מאוד במינימום תופעות לוואי. עלות כל טיפול היא 2,000 ₪ וברוב המקרים, תזדקקו ללפחות 3 טיפולים.
לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  למי מתאים טיפול בצלקות אקנה?

  לכל הסובלים מצלקות אקנה שנותרו על עור הפנים, לאחר הזדהמות וסיבוכים של פצעי אקנה.
  על אף שמייחסים את התופעה לגיל ההתבגרות, רבים עשויים להמשיך להתמודד עם אקנה עד לשנות ה-30 לחייהם. בגילאים אלה, כשהעור כבר מתחיל לאבד מהחיוניות והאלסטיות שלו, הסיכויים לצלקות עולים.

  האם הטיפול בצלקות אקנה נחשב בטוח?

  הטיפולים בלייזר ובמיוחד ב-XEO נחשבים לבטוחים במיוחד, ולא ידוע על סיכונים ייחודיים לטיפול. גם טיפולי ההזרקה נחשבים לבטוחים יחסית. במידה ותבחרו רופא מקצועי ובעל ניסיון, סביר להניח שלא יהיו כל סיכונים. חשוב להבטיח כי הרופא יבצע הזרקות מתונות ובכמויות זעירות, וכי הטיפול ייעשה בהדרגה. הזרקה מופרזת של החומר עלולה לגרום למראה נפוח ולא טבעי. טיפולי פילינג בפנול, עשויים להוות סיכון במקרים מסוימים. קיים תיעוד להפרעות בתפקודי הכליות או בקצב הלב במסגרת השימוש בחומר. כל עוד תהיה הקפדה על מינונים מדויקים של החומר, ויבוצע ניטור של מדדים חיוניים לאורך כל הטיפול, הסיכונים אינם גבוהים. לאחר הטיפול, חשוב להישאר ערניים ובמידה וישנה עליה בדופק, או כל תחושת מועקה אחרת בגוף, לפנות באופן מידי למיון.

  תמונות לפני ואחרי של טיפול בצלקות אקנה

  טיפול באקנה בלייזר לפני לפני
  טיפול באקנה בלייזר אחרי אחרי
  טיפול באקנה במכשור לייזר
  העלמת פצעי אקנה לפני לפני
  העלמת פצעי אקנה אחרי אחרי
  העלמת פצעי אקנה
  טיפול באקנה לפני לפני
  טיפול באקנה אחרי אחרי
  טיפול באקנה במכשור לייזר
  הצג את כל התמונות

  רופאים מומלצים לטיפול בצלקות אקנה

  הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

  רופא מומלץ לטיפול בצלקות אקנה ד
  ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
  הנחושת 3, תל אביב
  1 לפרטים
  רופא מומלץ לטיפול בצלקות אקנה ד
  מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
  הברזל 11, תל אביב
  2 לפרטים
  רופא מומלץ לטיפול בצלקות אקנה ד
  טיפולים אסתטיים
  שדרות בן גוריון 2, נתניה
  3 לפרטים
  לכל הרופאים
  התמונה שהעלית גדולה מדי
  חיפוש רופאים
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  הודעה נשלחה בהצלחה
  פנייתך נשלחה בהצלחה