חיפוש
בוטוקס בצידי העיניים

עבור רובנו, המונח "בוטוקס" מתייחס בעיקר לטיפולים קוסמטיים. עם זאת, הטיפול ששינה באופן מהפכני את עולם הרפואה האסתטית כבר מזמן לא נשאר רק בתחום היופי. כיום, נעשה שימוש בבוטוקס לטווח רחב של הליכים רפואיים ומספק שיפור משמעותי באיכות החיים של מטופלים רבים. היום, נדבר על שלל היתרונות שנוכל להפיק מהזרקת בוטוקס בצידי העיניים. על ידי הזרקה מבוקרת של החומר על ידי איש מקצוע, ניתן לפתור מגוון הפרעות ראייה ופגמים אסתטיים בעיניים. אין ספק שהטיפול עשוי להיות מלווה בלא מעט חששות. אחרי הכול, מדובר בעיניים שלנו. אם נבחר באיש המקצוע הנכון ונאסוף מידע אמין על הטיפול, אמנם, נוכל להפיק ממנו את המיטב.

כדי לעזור לך להפיק מטיפולי בוטוקס בעיניים את כל היתרונות, "היועצת" אספה את כל המידע ומזמינה אותך ללמוד, לבחון את כל האפשרויות שלך ולקבל החלטה מושכלת. על אף האתגרים בטיפול, ייתכן מאוד שניתן להפיק גם לא מעט תועלת ממנו.

בוטוקוס בצידי העיניים – פרופיל ניתוח

משך ההליך
רבע שעה
מספר טיפולים
אחד או יותר
זמן החלמה
מספר שעות
תוצאות
לאחר 3-5 ימים
סוג ההרדמה
ללא
סוג אשפוז
ללא
משך ודרגת הכאבים
קלים
מגבלות לאחר הטיפול
לא לשפשף את המקום

בוטוקס בצידי העיניים

העיניים שלנו הן האיבר הכי מדבר בגוף, אחרי הפה… הן שותפות לכל הבעת פנים – זזות, נפערות, מצטמצמות ומתכווצות. וזה עוד לפני שיצאנו לשמש. התנועתיות הרבה הזו מובילה להיווצרות קמטוטים וקמטים בצידי העיניים, שמעטרות אותן כמו שפם של חתול. עם השנים וההתבגרות העור שלנו מזדקן ומאבד מהאלסטיות שלו, והקמטוטים הופכים לקמטים חרושים של ממש (או לשפם של נמר). טיפולי בוטוקס יכולים להחליק את הקמטים הללו ולהצעיר את העיניים שלנו משמעותית.

טיפ יועצת

כן, ברור שכבר שמעתם את זה הרבה אבל קרם הגנה קרם הגנה קרם הגנה. העור סביב העיניים הוא דק ורגיש וחשוב למרוח את הקרם סמוך ככל הניתן לעיניים (בלי שישרוף). בנוסף הרכבת משקפי שמש מחוץ לבית תפחית את תנועת צמצום העיניים ופרט לבריאות העין שהיא החשובה ביותר כמובן, תצמצם היווצרות קמטים בשל כך.

מה זה בכלל בוטוקס?

בוטוקס הינו טיפול אסתטי לא כירורגי, המבוצע באמצעות הזרקת חומר בשם בוטוליניום טוטקסין שהוא סוג של רעלן שמשתק זמנית פעילות שרירית. לבוטוקס (או דיספורט) שימושים רבים מאד ברפואה בכלל ובאסתטיקה רפואית בפרט.

בוטוקס ברפואת עיניים

חוץ מיישור הקמטים הזרקת בוטוקס יכולה לסייע בכמה אופנים לתפקוד העיניים:

עין עצלה – הבוטוקס הוא כמובן אינו טיפול בקו ראשון לעין עצלה, בשביל זה יש לעשות אבחון מסודר וטיפול אצל מומחים לרפואת עיניים, אבל הזרקת בוטוקס יכולה לסייע באיזון השרירים בין העיניים והתיאום ביניהן.
בלפרוספאזם – עוויתות בעפעף העליון הן תופעה שרובנו חשים מדי פעם (תחושה כאילו העפעף קופץ) אבל לעתים היא מתפתחת למצב קבוע. במצב כזה ניתן להפסיק אותה באמצעות הזרקת בוטוקס שמשתקת את השריר
צניחת עפעף – ישנם מצבים שבהם גידי ושרירים בעפעפיים הופכים רפואיים והעפעף צונח עד כדי חסימת שדה הראיה. הזרקת בוטוקס יכולה לסייע בהרמת העפעף.
מיגרנה – אנשים המתמודדים עם מיגרנה מדווחים ברוב המקרים על הבזקי אור וכאבים בעיניים ובוטוקס יכול לעזור להקל על התופעות הללו.
הפרעות בתפקוד תעלת הדמעות – יובש בעיניים או דמיעת יתר הן תופעות נפוצות שנובעות מתת פעילות או פעילות יתר של בלוטת ותעלת הדמעות. הזרקות בוטוקס יכולות לעזור בניהול המצב. הטיפול מאפשר להרחיב את התעלה או להצר אותה כדי לשלוט בכמות נוזל הדמעות שמגיעה אל העין.

איך מתכוננים להזרקת בוטוקס בצידי העיניים?

חשוב לדווח על כל בעיה רפואית, אלרגיה או רגישות שקיימת לחומר כזה או אחר ולעדכן את הרופא בדבר תרופות שאתם נוטלים.
מי שסובל מהרפס – מומלץ לבצע טיפול מונע כ-3 ימים לפני ההזרקה ובכל מקרה כמובן שאין להזריק במקרה של פצע פעיל.
כדאי להימנע מעישון ושתיית אלכוהול על מנת למנוע דלילות בדם ודימומים מיותרים.
למי שרגיש/ה לכאב – ניתן למרוח משחת אלחוש טרם הטיפול

איך מזריקים בוטוקס בצידי העיניים?

ישראל היא מדינה עם ימי שמש רבים ואנחנו מוצאים את עצמנו לא מעט ממצמצים ומצמצמים את העיניים. גם הבעות של צחוק או פליאה מפעילים את שרירי העיניים וכך נוצרים להם הקמטים. במסגרת הטיפול מזריק הרופא מעט בוטוקס באמצעות מחט דקיקה אל כמה נקודות בצידי העיניים. כדאי להיזהר מהזרקת יתר כדי לשמר את האפשרות לכווץ את העיניים בצורה טבעית. כבר שמענו וידויים של לא מעט סלבס כמו קורטני קוקס או גווינית' פאלטרו שסיפרו כיצד הזרקת יתר של בוטוקס פגמה ביכולת שלהן להפעיל את שרירי הפנים ומטבע הדברים פגמה ביכולת המשחק שלהן. להשלמת עיצוב הפנים ניתן להוסיף הזרקת בוטוקס למצח ובהתאם לרצון המטופל/ת גם בוטוקס בשפתיים.

איך פועל הבוטוקס?

מיד עם ההזרקה נקשר החומר הפעיל אל עצבי השריר וחוסם את האותות העצביים המועברים אליהם. השריר נחלש וכבר למחרת תתחילו להבחין שהקמטים בצידי העיניים מתחילים להתפוגג.

מה קורה לאחר הזרקת בוטוקס בצידי העיניים?

מיד לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה ולעבוד. בשעות שלאחר מכן תיתכן נפיחות קלה באזור ההזרקה ולעיתים יופיעו שטפי דם קלים. תיתכן תחושת עקצוץ במקום המוזרק – זה טבעי ומעיד שהחומר פועל.

מהן תופעות הלוואי לאחר הזרקת בוטוקס?

החזרה לשגרה אחרי הטיפול היא מהירה ותופעות הלוואי הן מינימליות אבל חשוב לקחת אותן בחשבון. תופעות הלוואי של טיפול בבוטוקס הינן לרוב מקומיות, קלות ונדירות וכוללות:

"סימנים כחולים" במקום ההזרקה
נפיחות במקום ההזרקה החולפת תוך מספר דקות
כאבי ראש שחולפים מאליהם
נדידת חומר למקום אחר, תופעה לא נעימה אך חולפת

מתי רואים תוצאות לאחר הזרקת בוטוקס בצידי העיניים?

תוצאות לאחר הטיפול מתחילים לראות כבר למחרת ההזרקה, כאשר הן הולכות ומתעצמות ומגיעות לשיא לאחר 3-4 ימים. בזמן זה הקמטוטים שבצד העיניים ייעלמו והעור יהפוך חלק.

כמה זמן משפיע הבוטוקס?

השפעתו של הבוטוקס נמשכת 4-6 חודשים, כאשר ככל שמרבים בטיפולים ההשפעה מתארכת. בנוסף חשוב לשמור על שגרת טיפול כי כך ניתן להגיע לאפקט מצטבר והקמט אינו חוזר לקדמותו גם כאשר החומר מתפוגג.

מה אסור לעשות אחרי בוטוקס?

ביום שלאחר ההזרקה יש להימנע מפעילות מאומצת ובימים שלאחר מכן מומלץ להימנע מעיסוי או מגע באזור ההזרקה, על מנת למנוע זליגה של החומר ולהימנע מפעילות מאומצת ביום ההזרקה. בשבוע שלאחר הזרקת הבוטוקס יש להיזהר משמש ישירה או המצאות בטמפרטורות גבוהות, ובכל יציאה החוצה להשתמש בקרם הגנה עם SPF גבוה ככל הניתן, ולהרכיב משקפי שמש. הקפדה מלאה על ההוראות הן לפני הטיפול והן אחריו, תקטין משמעותית את הסיכוי לתופעות לוואי לא נעימות.

כמה עולה טיפול הזרקת בוטוקס לצידי העיניים?

מחירו הממוצע של טיפול הזרקת בוטוקס בצידי העיניים  400-1,000 שקלים

שאלות ותשובות

האם הזרקת בוטוקס ליד העיניים אינה מסוכנת?

העיניים הן אזור רגיש וחשוב לבחור ברופא מיומן המבין את אנטומיית השרירים ויזריק בזהירות מיטבית.

למי אסור להזריק בוטוקס בצידי העיניים?

לנשים בהיריון, לאנשים בעלי רגישות ידועה לחומר ולחולים במחלות שריר או עצב אסור להזריק בוטוקס.

כמה זמן מחזיקות התוצאות בצידי העיניים?

התוצאה נשמרת 4-6 חודשים ולאחר מכן יש לחזור על ההזרקה. שמירה על שגרת טיפולים תוכל להגדיל את טווח הזמן בין הזרקה להזרקה.

איך נמנעים מקיפאון מוחלט של שרירי העיניים?

אכן, כדי לשמר את היכולת לכווץ את העיניים ולהביע הבעות שונות ניתן להזריק בטיפול הראשון כמות קטנה ובמידת הצורך להוסיף לאחר כמה ימים בהתאם לתוצאות.

האם הזרקת בוטוקס בצידי העיניים כואבת?

כיוון שמדובר במחט דקיקה ובכמות קטנה מאד של חומר שמוזרק – הטיפול כמעט שאינו כואב כלל.

 

 

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה