חיפוש
מילוי תנוכי אוזניים

לרוב, אנחנו כמעט ולא מקדישים תשומת לב למראה האוזניים שלנו. הם נחשבים לאיבר שולי יחסית ובמקרים רבים, הן מוסתרות מאחורי שיער. גם כאן כמו בהרבה תחומים אחרים בחיים, אנחנו מתחילים להקדיש תשומת לב למראה האוזניים רק לאחר שחל בהם שינוי לרעה. לאורך השנים, תנוכי האוזניים שלנו עשויים לאבד מהנפח שלהם והחורים הקטנים והעדינים שעשינו לפני שנים מתחילים להתרחב ועלולים אפילו לגרום לקרעים.

לא צריך לשלם ביוקר כדי למלא את תנוכי האוזניים - לייעוץ ראשוני

  נא להזין מספר טלפון תקין

  כדי לשקם את מראה האוזן, קיימים היום טיפולים יעילים ויחסית מהירים שיחזיקו ברוב המקרים לכל החיים. חומרי המילוי שחוללו בשנים האחרונות מהפכה בתחום הרפואה האסתטית, כבר מזמן לא משמשים רק להחלקת קמטים. בעזרת שילוב של הליך ניתוחי פשוט ומהיר לסגירת נזקים והזרקה של חומרי מילוי להשבת בנפח, ניתן להשיב לתנוכי האוזניים את המראה הצעיר והמלא שלהם ולתקן פגמים שנוצרו לאורך השנים. אם כבר שנים סחבת חריצים, חורים מוגדלים או תנוכים בעלי מראה שסוע או מדולדל, “היועצת” ערכה עבורך כאן מדריך שמפרט את כל סוגי הטיפולים שקיימים היום ואת כל מה שכדאי לדעת עליהם.

  מתי נזדקק למילוי תנוכי אוזניים?

  החלק הנמוך והרך ביותר של האוזן, המכונה תנוך האוזן, מורכב מרקמות חיבור עדינות ובעיקר משומן, לא שום סחוס. לכן, הוא אינו מוצק ואלסטי כמו שאר חלקי האוזן. הרקמה ממנה מורכבים תנוכי האוזניים היא עדינה ושברירית מאוד. מכיוון שהיא מורכבת בעיקר משומן ועור, היא מועדת לפגמים אסתטיים רבים. ישנם מספר גורמים שעשויים לפגוע במראה התנוכים לאורך השנים.

  רפיון טבעי של תנוך האוזן

  לאורך השנים, העור הולך ונעשה פחות מוצק ואלסטי ומקבל מראה נפול ומדולדל. גם תנוכי האוזן נעשים נפולים ומדולדלים עם הגיל ורקמת השומן בתנוכי האוזן מצטמצמת. כתוצאה מהתהליך, תנוכי האוזן מתחילים להיכנע לכוח המשיכה ונעשים דקים ושמוטים.

  מומים מולדים בתנוכי האוזניים

  במקרים מסוימים, התנוכים עשויים להיות נפולים, דקים או שסועים מלידה. גם במקרים כאלו, ניתן לשנות את מראה האוזן ולייעד פתרון לפגמים אסתטיים בתהליך מהיר וקל.

  תאונות ופציעות

  שסעים, חתכים ופגיעות שונות בתנוך האוזן כתוצאה מתאונה עלולים לגרום לעיוות במראה האוזן. גם כאן, הטיפול יכול לספק פתרון משמעותי.

  ענידת עגילים כבדים

  לרוב בזמן השימוש בעגילים, אנחנו לא מעלים את דעתנו שהם עשויים לשנות את מבנה תנוך האוזן. בשימושים בודדים מפעם לפעם, לא תהיה על כך השפעה משמעותית על האוזן. כשהשימוש בעגילים כבדים באופן קבוע, אמנם, העומס על רקמת התנוך העדינה והרכה פועל באופן הדרגתי וגורם לתנוך להימתח וחור העגיל מתחיל להתרחב. במקרים מסוימים, החריץ שהולך ומתרחב עלול להפוך לשסע של ממש והתנוך ממש יקרע. תופעות כאלו עשויות להשאיר אותנו עם עיוותים בולטים ולא נעימים באוזן.

  פירסינג והרחבות שהשתבשו

  מכוני פירסינג מציעים היום מגוון רחב מאוד של ניקובים באוזן. כל עוד מדובר בעגילים קטנים ועדינים וכל עוד נשאיר אותם באוזן, סביר להניח שלא יהיו סיבוכים מיוחדים. במקרים לא נדירים, אמנם, קיים סיכון שייגרם נזק לרקמת תנוך האוזן.

  • עגילי הרחבה – במקרה של הרחבה, מדובר בהגדלה מכוונת של חור העגיל. במידה ונבחר להוציא את ההרחבה, נישאר עם חור גדול מאוד באוזן ועם תנוך נפול ומדולדל.
  • ניקובים מרובים – ביצוע מספר ניקובים זה לצד זה, או בשילוב עם הליקס, עלול לגרום עם הזמן לחורים להתחבר או להתארך.

  בכל המקרים הללו, ניתן לפנות לפלסטיקאי המתמחה במילוי תנוכים ולעבור טיפול לתיקון הנזקים או להשבת הנפח שאבד לתנוכי האוזניים. ככל שמדובר בילדים עד גיל 5, חשוב שנזכור שהאוזן אינה מתפתחת במלואה בשנים הראשונות של החיים ולמעשה, בגיל 3 היא תתפתח רק עד ל-85% מגודלה המלא. לכן, טיפולים אסתטיים באוזניים – מהצמדת אוזניים ועד לתיקון תנוכים, אינם מומלצים בגילאים האלו.

  טיפ היועצת

  כדי להימנע מהרחבת חורי עגילים ומקרעים בתנוכים, ישנם כמה צעדים שנוכל לנקוט כדי להימנע מעוגמת נפש וטיפולים בעתיד.

  להיות בתשומת לב על מצב החור באוזן – חורי עגיל לא הופכים לחריצים ושסעים בן לילה. מדובר בתהליך הדרגתי שלוקח שנים. לכן, חשוב שנקדיש תשומת לב למראה האוזן שלנו ונבחן האם החור התחיל להתרחב או להימתח. גם אם הבחנת בשינוי הקטן ביותר, ההמלצה שלי היא להוציא את העגיל ולעשות הפסקה. במידה ויש הרחבה משמעותית, ניתן אפילו לתת לחור להיסתם לחלוטין ורק אז לבחור האם לנקב מחדש.

  מדבקות לעגילים – חנויות תכשיטים ומכוני פירסינג רבים מציעים מדבקות מיוחדות שניתן להניח בחור העגיל כדי לספק לו הגנה. המדבקה תספוג חלק מהעומס המופעל על ידי משקל העגילים ותמנע הרחבות.

  לא חייבים לחורר – יש היום מבחר רחב מאוד של עגילים במגוון עיצובים שלא דורשים חירור. באמצעות הדבקות, קליפסים ושלל שיטות ייחודיות, ניתן ליהנות מעגילים מהממים בלי לבצע ניקובים.

  אילו סוגי טיפולים קיימים?

  לרוב, סוגי הטיפולים מתחלקים בעיקר לאופי הפגמים האסתטיים שקיימים בתנוכי האוזניים. בין אם מדובר בתיקוני נפח בלבד, או אם נדרשת סתימת חורים וחריצים, אופי הטיפול יותאם לתנאים הייחודיים שלך. כדי לשקם את מראה התנוך ולתקן נזקים, קיימים שני סוגים עיקריים של טיפולים ולעתים, יהיה צורך בשניהם.

  הזרקת חומרי מילוי להשבת נפח התנוכים

  במידה ומדובר אך ורק באובדן נפח, יתמקד הטיפול בעיקר ביצירת מראה מלא, מתוח וצעיר יותר של התנוכים. זהו הטיפול הפשוט והמהיר יותר ומאפשר לבצע תיקון משמעותי בתהליך זעיר פולשני. על ידי הזרקת כמויות זעירות של חומר מילוי בנקודות המתאימות, ניתן ליצור מראה מלא יותר ולעצב את תנוך האוזן מחדש.

  ניתוח לסגירת חורים

  גם כאן מדובר בניתוח מהיר ופשוט מאוד יחסית שאינו דורש הרדמה מלאה. הרופא המטפל יסיר את העור בחור שהתרחב ולאחר מכן יתפור אותו. כך החור שנוצר בהדרגה יהפוך לפצע לכל דבר שיירפא וייסגר עם הזמן. אותו הדבר נכון לגבי קרעים ושסעים שונים באוזן.

  רופא מיומן ובעל ניסיון יוכל לתקן את הנזקים שנעשו לתנוכי האוזניים מבלי לפגוע בשלמות ובמראה הטבעי שלהם. בנוסף, טכנולוגיות התפירה מאפשרות לסגור פצעים עם צלקות מינימליות. לכן, מדובר בניתוח עם השלכות זעירות מאוד.

  היערכות לקראת הטיפול

  כל טיפול אסתטי מוצלח, מתחיל בסקר שוק מדוקדק. כדי להבטיח שנקבל את הטיפול הטוב ביותר, חשוב שנקדיש מאמצים לחיפוש אחר איש מקצוע מנוסה ומיומן. מנתח פלסטי מתאים יהיה בעל רקורד הצלחות נרחב, חוות דעת חיוביות מלקוחות העבר שלו ובעל ניסיון רב שנים בסוגי הטיפולים שנזדקק להם.

  לאחר שבחרנו את המנתח הפלסטי המושלם לנו, נגיע אל פגישת ההיכרות והבדיקה הראשונית. במהלך הפגישה יבדוק הרופא את מצב האוזן ויעריך בצורה מסודרת איזה טיפול נדרש, והאם הוא נדרש בשתי האוזניים כדי ליצור מראה סימטרי. לרוב הרופא יצלם את האוזן בכמה מוקדים על מנת להעריך במדויק את העבודה הנדרשת.

  אחרי קבלת ההערכה הראשונית, הרופא יוכל לתאר לך את תהליך הטיפול הנדרש במקרה שלך ולענות על כל השאלות שמטרידות אותך לקראת הטיפול. בנוסף, הרופא יוכל לשמוע על הציפיות שלך מהטיפול ולסייע לך להתאים אותן לאפשרויות הטיפול. חשוב שנוודא כי הרופא מחתים אותנו על טופס הסכמה מדעת וכי כל הסיכונים הוסברו לנו לקראת הניתוח.

  הכנות לניתוח

  מומלץ להימנע מעישון ומנטילת תוספים ותרופות המונעים קרישת דם. אל הניתוח יש להגיע עם חולצה מתכפתרת שניתן לפתוח מלפנים, מכיוון שלאחר הניתוח יהיה קשה להעביר את צווארון החולצה דרך הראש.

  תהליך הטיפול

  אז אחרי שקיבלת את כל ההכנה הנדרשת מהרופא והמתנת בהתרגשות, הגיע מועד הטיפול. למרות החששות והדאגות הטבעיים שבטח ייצא לך לחוות, חשוב לזכור כי מדובר באחד מהטיפולים הפשוטים והבטוחים. אם בחרנו באיש מקצוע מנוסה ובמוסד רפואי מוכר, הדברים אמורים לעבור די חלק. תהליך הטיפול יתנהל באחת משתי הדרכים הבאות.

  טיפול בהזרקת חומרי מילוי

  ברוב המקרים, ייעשה שימוש בחומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית. מדובר בחומרי מילוי אידיאליים לרקמות החיבור ותהליך ההזרקה הוא בפולשנות מינימלית ובטוח למדי.

  כל פלסטיקאי עור שעבר הכשרה לכך יכול לבצע את טיפולי ההזרקה. לפני ההזרקה, יקרר הרופא את האזור בקרח למשך 1-2 דקות. לאחר מכן, יחוטא האזור באלכוהול. הרופא יתפוס את תנוך האוזן בין האגודל לאצבע המורה ויזריק את חומר המילוי בכמויות זעירות והדרגתיות למרכז תנוך האוזן, או במידה ומדובר בסתימת חורי עגיל או הרחבות, במעגל זעיר סביב החור הבעייתי. דפוס ההזרקות יסייע להדק את האזור שמסביב לחור העגיל. לאחר מכן, ינוע הרופא מהמרכז אל כל שטח תנוך האוזן וימלא את כל השטח. לרוב, תנוך אוזן ממוצע דורש 2 עד 4 מ”ל חומר מילוי.

  לאחר ההזרקה, הרופא יעסה את המילוי ויתחיל לפסל אותו באצבעות כדי לפזר אותו בצורה אחידה ואסתטית על כל התנוך. כך תיווצר צורתו החדשה של תנוך האוזן.

  לאחר הטיפול, מומלץ לקרר שוב את האזור בקרח כדי למנוע נפיחות.

  ניתוח לסגירת חורים

  על אף שמדובר בהליך מעט פולשני יותר, הוא קצר ופשוט ביותר ואם הכול יעבור בצורה תקינה, הוא יסתיים עוד לפני שנספיק לתהות כמה זמן הוא ייקח. את הניתוח ניתן לחלק לכמה שלבים.

  הרדמת האזור

  תיקון תנוכי אוזניים נעשה באמצעות הרדמה מקומית ולעתים, זריקת טשטוש פשוטה תספיק. לאחר הזרקה ישירה של חומר ההרדמה אל תנוך האוזן, יבוצע הניתוח עצמו על פי הצרכים האסתטיים הספציפיים שלך.

  תיקון החורים/השסעים

  במידה ומדובר בתנוך מוארך באופן קיצוני, הרופא יסיר את העור העודף ויעצב את התנוך באופן פרופורציונלי לצורת האוזן. כדי לסגור חורים גדולים, החור תחילה “ייפתח” על ידי הסרת העור סביבו והפיכתו לפצע. לרוב, החתך יבוצע בדפוס זיגזג כדי ליצור סגירה אחידה ואסתטית משני הצדדים ולשמור על צורת תנוך סימטרית.

  הטיפול ייקח כ-20 דקות ולרוב לא ידרוש התנהלות מיוחדת או תהליך החלמה מורכב לאחר מכן.

  תפירה וחבישה

  לאחר שתנוך האוזן עוצב כמתוכנן, נשאר רק לתפור את החתכים, למרוח חומר אנטיספטי ולבצע חבישה.

  הניתוח כולו יארך לרוב כחצי שעה וניתן יהיה להסיר את התחבושת תוך 24 שעות.

  טיפ היועצת

  כפי שניתן לראות, כל טיפול לתיקון תנוכי האוזן הוא ייחודי וקשה להשליך מאחד לשני. לכן, חשוב שנוודא מול הרופא המטפל כיצד התהליך הולך להתבצע, האם תוסר רקמה או יבוצע רק חתך? היכן יבוצעו חתכים ובאיזה אופן? היכן תישאר צלקת בסופו של דבר? ככל שנדע יותר טוב כיצד הניתוח יתבצע נגיע עם יתר ביטחון אליו.

  בנוסף, שווה לבחון באילו אמצעים ייעשה שימוש במהלך הטיפולים.

  הזרקות חומרי מילוי באמצעות קנולה הם בטוחים יותר וכואבים פחות, לכן שווה לבחון מול הרופא המנתח האם נעשה שימוש בקנולה או במחט רגילה.

  רופאים רבים משתמשים היום בסיכות נמסות לסגירת חתכים. מדובר בטכניקה שמשאירה צלקות עדינות מאוד שיטשטשו עם הזמן ושווה לבדוק אם ייעשה שימוש במכשיר.

  הימים שאחרי הניתוח

  כבר באותו היום נוכל לחזור הביתה ברוב המקרים וההתאוששות לרוב תהיה מהירה מאוד. בשבוע הראשון לאחר הניתוח עשויים להיחוות כאבים ונפיחות באזור האוזניים. במקרים מסוימים, עשוי לחול גם דימום קל. במידה והכאב מקשה על התפקוד, ניתן לטפל בכאבים באמצעות משככי כאבים שיירשמו לך על ידי הרופא המטפל.

  בנוסף, חשוב להקפיד על מספר הגבלות כדי להבטיח החלמה טובה.

  • אם לרוב שכיבה על הצד היא התנוחה הטבעית שלך בזמן שינה, חשוב להימנע מכך במהלך השבוע שלאחר הניתוח. מגע המזרן או הכרית עם האוזן במהלך הלילה עשוי לכאוב מאוד ולפגוע בהחלמה.
  • יש להימנע ממקלחות וחפיפת שיער כל עוד האוזן חבושה.
  • יש להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי החזרת עגילים ולהגיע לביקורות כדי לבחון את התוצאות ולהעריך האם ניקוב מחדש הוא בטוח.

  אילו תופעות לוואי צפויות לי?

  לרוב, מעבר לכאב, נפיחות ודימומים, לא אמורות להיות תופעות לוואי מיוחדות. במקרים נדירים, עשויות להישאר צלקות בולטות ומכוערות על האוזן, אבל כל עוד נבחר במנתח מנוסה ומיומן, זה לא אמור לקרות.

  האם קיימים סיכונים?

  לא קיימים סיכונים ספציפיים לסוג הניתוח.

  עם זאת, בכל ניתוח קיימים סיכונים הנגזרים מהתהליך הפולשני.

  • סיבוכים מההרדמה עשויים לפגום בתחושה באזור האוזן. חשוב שנעקוב אחר כל שינוי בתחושה ונפנה אל הרופא המטפל במידה ומשהו מרגיש לא תקין.
  • במידה ונחווה חום קיצוני באוזן, כאב ונפיחות ללא הקלה והפרשות לא שגרתיות, יש לפנות בהקדם למיון כדי לקבל טיפול לזיהום. זיהומים באוזן עלולים להחמיר במהירות עקב הקרבה לאזורים חיוניים ולכן, חשוב שלא נבזבז זמן.

  התוצאות

  לאחר שתעבור הנפיחות וצורת התנוך תתאזן, נוכל ליהנות ממראה האוזן החדש, האסתטי, המתוח והצעיר שלנו. לרוב, תוך 2-4 חודשים ניתן יהיה לענוד שוב עגילים במידה ונבחר בכך. סתימת החורים, החריצים והשסעים והשבת הנפח תשפיע בסופו של דבר על המראה הכללי של הפנים שלנו.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים

   נא להזין מספר טלפון תקין

   מה המחיר של ניתוח מילוי תנוכי אוזניים?

   יתרון נוסף בטיפולים הוא שיחסית לטיפולים אסתטיים אחרים, הם לא מאוד יקרים ובמידה ומדובר בפגם אסתטי שמאוד מציק לך, רוב הסיכויים שיהיה ניתן להרשות אותו לעצמך. המחיר מושפע מכמה גורמים:

   יות לגבות סכום גבוה יותר. חשוב שנזכור שהמטפל היקר יותר הוא לא תמיד הטוב ביותר. ישנם לא מעט רופאים מוכשרים מאוד בבתי החולים הציבוריים שיספקו תוצאות מעולות.

   רופאים מומלצים למילוי תנוכי אוזניים

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ למילוי תנוכי אוזניים ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ למילוי תנוכי אוזניים ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
   מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ למילוי תנוכי אוזניים הרמוניה - שערי צדק ירושלים
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   ביה"ח שערי צדק, ירושלים
   3 לפרטים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה