חיפוש
ג'ט פיל – טיפול פנים בחמצן

התשוקה לשימור מראה הנעורים מלווה את האנושות מאז ומעולם. אחרי הכול, עור הפנים שלנו הוא כמו מפה, עליה ניתן לראות את כל מסע החיים שעברנו והיכן אנחנו נמצאים עליו כעת. חשיפת העור לשמש, לפגעי הסביבה והזמן ולהשפעות חיצוניות נוספות כמו שינויים הורמונליים, מתח או מצבים רפואיים, מחוללות בו שינויים. ככל שהזמן יחלוף, השינויים האלו יהיו ניכרים יותר ומראה העור ההדוק, המתוח ומלא הברק שמאפיין את העור הצעיר, ילך ויתחלף בעור בעל מראה מבוגר.

השינויים בעור עשויים לגרום להבעת פנים זועפת ועגומה קבועה על הפנים, לקמטים וקמטוטים ולמרקם נוקשה ובלתי אחיד. ככל שהלחות והאלסטיות של העור תפחת, כך התופעות האלו יופיעו בצורה ניכרת יותר. לכן, לצד התשוקה לשמר את מראה העור הצעיר, פותחו לאורך השנים אינספור טיפולי אנטי-אייג'ינג שנועדו להאט ולדחות את תהליכי ההזדקנות בעור.

בשנים האחרונות, טכנולוגיות רפואיות מתקדמות מאפשרות לעבור טיפולים בטוחים ויעילים יותר מבלי להזדקק להתערבויות ניתוחיות מסוכנות ומורכבות. מטיפולים בלייזר ובאור ועד לטיפולי הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי, האפשרויות כיום הן כמעט אינסופיות. לאור כל החידושים המדהימים והעתידניים האלה, קשה לעתים להאמין שאחד הפתרונות היעילים ביותר הקיף אותנו כל הזמן הזה באוויר שסביבנו ומהווה 21% ממנו. טיפולים בהחדרת חמצן טהור אל רקמות העור, מעשירים את תאי עור הפנים בחומר יקר הערך המשיב אותם לחיים ומחזיר את מצבה של רקמת העור מספר שנים אחורה. האם אכן העשרה עמוקה בחמצן מספקת פתרונות יעילים? במה הטיפול כרוך? כמה בסופו של דבר נשלם על זה? היועצת בדקה וחזרה עם ממצאים.

למי מתאים הטיפול בחמצן?

אם יוצא לך לעקוב אחר חדשות סלבים, בוודאי כבר שמעת לא מעט על טיפולי הפנים בחמצן. זהו אחד הלהיטים שכובש כיום את העולם ומפורסמים רבים כבר התנסו וחזרו לדווח על היתרונות שהוא מספק בתחום האנטי אייג'ינג.

על מנת להבין את יעדי הטיפול ויתרונותיו הבולטים, חשוב שנבין את העקרונות שעומדים מאחורי הטיפול בחמצן.

החמצן הוא אחד מאבני הבניין של החיים על כדור הארץ. תאי הגוף זקוקים לו על מנת לשמר את התפקודים הבסיסיים ביותר. הוא מועבר בדם אל כלל רקמות הגוף ומאפשר לתאים לנשום ולפלוט החוצה פחמן דו חמצני. עם זאת, ככל שאנו מתבגרים, ריכוזי החמצן בתא הולכים ופוחתים. ישנן שתי סיבות עיקריות לתהליך הזה.

  • גורמים סביבתיים – זיהום האוויר ההולך וגובר, בעיקר באזורים העירוניים הצפופים, גורם לירידה בריכוז החמצן באוויר שאנו נושמים מדי יום וההשפעה על תאי העור היא בהתאם.
  • שינויים מבניים בעור – ככל שהעור מתבגר, רשת הנימים המספקת דם וחמצן לרקמות הולכת ומצטמצמת. כלי דם רבים מתנוונים וכך אספקת החמצן לתאים נעשית מוגבלת ודלה יותר.

ללא הדלק המניע אותם והשומר על תפקוד תקין, התאים נאלצים לעבור למצב חיסכון באנרגיה. כך חילוף החומרים בתא הולך ומאט ותפקודים חיוניים נעשים מוגבלים יותר. בסופו של דבר, תוחלת החיים של תאי העור מתקצרת משמעותית והתחדשות התאים הולכת ומצטמצמת.

תוצאות התהליך הזה בפועל באות לידי ביטוי בעור דק ונוקשה יותר ובאובדן הלחות והאלסטיות הטבעית של העור. העור נעשה יבש יותר וקמטים וכתמי גיל מתחילים להופיע עליו. ההאטה בקצב התחדשות התאים יוצרת עור מבוגר, עייף ונפול יותר. גם הירידה בייצור הקולגן הנובעת מחוסר החמצן משפיעה על רקמת העור ופוגעת בגמישות ובמוצקות שלו. סביבות עשירות בחמצן יכולות להפיח חיים מחודשים בתאי העור ולהשיב את התפקוד המלא שלהם, כמו בגילאים צעירים יותר.

פתרון מקיף המבוסס על תהליכים טבעיים

מאחר ומדובר בהעשרת חמצן, רוב תהליך הצערת העור מתרחש בגוף באופן טבעי. אנחנו למעשה רק מחזיקים אל תאי העור את מה שאיבדו לאורך השנים ונותנים לגוף לעשות את שלו. לכן, הטיפול מתאים לכל האוכלוסיות ללא יוצא מן הכלל ומספקים מגוון רחב של יתרונות.

  • טיפולי חמצן מספקים פתרון אנטי אייג'ינג מקיף ומשיבים את החיות לרקמת העור. הם עשויים לסייע בהחלקת קמטים וביצירת רקמת עור גמישה, לחה וחיונית יותר. גם גוון העור ייעשה אחיד ובריא יותר והתוצאות יורגשו במהרה.
  • אקנה כרוני עשוי להפוך את החיים לסיוט. הפצעים פוגעים משמעותית במרקם הפנים ועשויים להשאיר נזקים בלתי הפיכים. הטיפולים כיום הם חלקיים בלבד ובמקרים חמורים, ניאלץ להשתמש בטיפולים תרופתיים עם שלל תופעות לוואי. טיפולי החמצן מספקים פתרון מוכח לבעיה במינימום תופעות לוואי. נמצא כי הם מסייעים משמעותית בריפוי אקנה כבר בטיפול הראשון.
  • ההחלמה אחר טיפולי פילינג עמוקים באמצעים כימיים או בלייזר מואצת באופן משמעותי. מחקרים רבים מצאו כי הגירוי והאדמומיות בעור משתפרים בשיעור הגבוה בעד 70% כאשר משולבים בהם טיפולי חמצן.
  • החמצן מסייע גם לתהליך ניקוי הרעלים הטבעי של הגוף ומשפר את תפקוד המערכת החיסונית. נמצא כי טיפול בחמצן הפחית את הסיכון לזיהומים לאחר ניתוחים בכ-50% בשיעורים שאינם רחוקים מטיפול אנטיביוטי. תהליך הניקוי הזה מועיל גם לחיוניות העור ושומר אותו בריא ללא פגעים וזיהומים.
  • מעבר ליתרונות האסתטיים, החמצן מרומם את הרוח, מרענן ומשפר את תפקוד הגוף הכללי. מטופלים רבים מדווחים על שיפור בעייפות, במצב רוח ירוד ובכאבי ראש כרוניים. זוהי כנראה גם הסיבה שבתי הקזינו המובילים בעולם נוהגים לדחוס את האוויר בחמצן טהור על מנת ליצור תחושת "היי" במרחב ולעודד את האורחים להישאר במקום.

אילו סוגי טיפולים זמינים בשיטה?

המשותף לכל סוגי הטיפולים הוא החדרה של החמצן ישירות אל רקמת העור. תהליך הטיפול למעשה עוקף המטפל את מערכת הנשימה. במקום העברת החמצן דרך הריאות אל כלי הדם ובסופו של דבר אל העור, מוחדר חמצן טהור אל עור הפנים באופן אקסקלוסיבי, בריכוזים גבוהים יותר ובאופן ממוקד. ישנן שתי טכניקות עיקריות להחדרת החמצן בקליניקות כיום.

  • מסכות ייעודיות – מסכה מיוחדת הפולטת חמצן טהור היישר אל תאי העור.
  • טיפול בסילון – מכשיר ייעודי המפעפע חמצן בזרם סילוני קריר אל תוך העור.

לרוב, הטיפול בחמצן ישולב עם אמצעים נוספים כדי לשפר את יעילות הטיפול. במקרים רבים ישולב טיפול פילינג על מנת לשפר את התוצאות ולאפשר חדירה עמוקה יותר של החמצן אל רקמות העור. לעתים, ייעשה שימוש בסרומים ובקרמים שיספקו העשרה נוספת עם השפעה שתוגבר משמעותית באמצעות החמצן. במקרים אחרים, ישולבו תוספים שונים שיזינו את העור מבפנים כמו קולגן, ויטמינים ומינרלים וחומצה היאלורונית.

טיפ היועצת

אין ספק שהעשרת העור בחמצן עשויה לתרום לו. עם זאת, כדי ליהנות מתוצאות מקסימליות, ישנן לא מעט טכניקות שמשולבות עם פעולת ההעשרה. שילוב של טיפול פילינג יכול לשפר באופן משמעותי את חדירת החמצן אל הרקמות, מה גם שהעשרת החמצן תאפשר החלמה טובה ומהירה יותר. גם שילוב של שמנים אתריים יסייע לחמצן לחדור עמוק יותר אל רקמת העור.

חשוב שנברר בדיוק באיזו שיטה הצוות הטיפולי שלנו ישתמש. בעוד שטיפול חמצן סטנדרטי המשלב מוצרי טיפוח בלבד ניתן לעבור עם קוסמטיקאית מוסמכת בעלת ניסיון, שילוב של פילינג או טיפולים אסתטיים מתקדמים אחרים באמצעות לייזר או אור, מומלץ לעשות אך ורק עם רופא עור שעבר הכשרה בטיפולים אסתטיים. חשוב שנבין בדיוק מה צפוי לנו ונקבל את ההחלטות בהתאם.

האם נדרשת הכנה מיוחדת לקראת טיפול חמצן?

מאחר ואין כל שילוב של חומר זר בתהליך, אין כל צורך בהכנה מיוחדת. הטיפול מספק לגוף בעיקר דחיפה משמעותית של אנרגיה ומאפשר לו לרפא את עצמו. לכן, מדובר בטיפול שיתאים לכל סוג עור או אוכלוסייה רפואית.

מאחר ובמקרים רבים נזדקק גם לפילינג שטחי כאמצעי מקדים לטיפול, חשוב שניידע את הרופא או הקוסמטיקאית על עבר של הרפס מאחר שהטיפולים עשויים לגרות אותו ולגרום לסיבוכים. ישנם פתרונות מקדימים שניתן לספק לך כדי שניתן יהיה ליהנות מהטיפולים גם במצב זה.

אז כיצד הטיפול עובד?

מדובר בתהליך קצר ופשוט שניתן להתחיל ולסיים באותו היום. תוך כרבע שעה, ניתן לעבור את הטיפול כולו.

ניקוי והכנת העור לטיפול

השלב הראשון בתהליך יהיה הכנת העור לטיפולי החמצן. לאחר שימוש בתכשירי ניקוי ייחודיים, יוסרו שאריות לכלוך, זיהום אוויר ושומניות מהעור על מנת לחשוף את רקמת העור ולאפשר לחמצן לחדור ללא הפרעה. ברוב המקרים, ישולב גם פילינג, לרוב בחומצה גליקולית או סליצילית, שיסיר את שכבת תאי העור המתים ויאפשר מגע ישיר של החמצן עם רקמת העור החיה לתוצאות אופטימליות.

ניתן לשלב קרמים ייחודיים, חומרי הזנה ושמנים אתריים שיספקו העשרה נוספת של העור ויאפשרו לחמצן לחדור ביתר קלות אל תאי העור.

החדרת החמצן

כעת מגיע הטיפול עצמו. בחלק מהמקרים, תונח על הפנים מסכה ייעודית המזרימה חמצן אל העור, אך לרוב, ייעשה שימוש במכשיר סילוני מיוחד המכונה ג'ט פיל.

המכשיר מרסס את העור בסרום ייחודי בצורת אירוסול שירגיש על העור כמו משב של אוויר קר. התרסיס מכיל כ-90% חמצן ומפעפע בלחץ גבוה היישר אל העור. ברוב המקרים, תשולב בסרום חומצה היאלורונית להזנה נוספת שתעניק לחות וגמישות לעור.

טיפולים משלימים

בקליניקות רבות, ישולבו טיפולים בסרומים, מסכות וקרמים המשלימים את העשרת החמצן ומסייעים לתוצאות הטיפול להחזיק לאורך זמן רב יותר.

וזהו!

תוך 15-30 דקות, נוכל לחזור מיד לשגרת היום שלנו.

תחזוקת תוצאות הטיפול

היתרון המשמעותי ביותר בטיפול החמצן הוא שלא קיימת כל תקופת החלמה. ניתן לחזור מיד לשגרה ולא קיימות כל תופעות לוואי ידועות לטיפול. החיסרון העיקרי של הטיפול, אמנם, הוא שהתוצאות הן זמניות. בסופו של דבר, מאגרי החמצן יאזלו שוב מהעור המתבגר ונזדקק לטיפולים חוזרים.

טיפ היועצת

בין טיפול לטיפול, ישנם לא מעט צעדים שניתן לנקוט כדי לשמר את התוצאות וליהנות מעור חיוני.

שמירה על שגרת פעילות גופנית תקינה תסייע להמריץ את מחזור הדם ואת אספקת החמצן לרקמות.

תזונה עשירה בוויטמיני C, E ו-A ישמרו על רמות קולגן גבוהות ועל תפקוד מיטבי של תאי העור.

כשזה מגיע לבריאות העור, החשיפה לשמש היא אחד מגורמי הסיכון הגבוהים ביותר. קרינת ה-UV פוגעת בסיבי הקולגן ומזיקה לעור באופן בלתי הפיך. לכן, חשוב שנקפיד על שהייה בצל ונגן היטב על עור הפנים בעת חשיפה לאור שמש ישיר.

שימוש בסרומים ומסכות הזנה לעור באופן קבוע ישמר את תוצאות הטיפולים לאורך זמן.

תופעות לוואי וסיכונים

אחד הגורמים המרכזיים לרתיעה של אנשים רבים מטיפולים אסתטיים הוא תופעות הלוואי. בעת טיפולי פילינג כימי או שימוש בהזרקות או במכשירי לייזר, ישנן שלל תופעות לוואי וסיכונים אפשריים. הכאב, אי הנוחות וההגבלות הרבות, הופכות עבור רבים את טיפולי האנטי אייג'ינג ללא משתלמים. במובן הזה, טיפולי החמצן מהווים בשורה מהפכנית.

אין כל חשש לצריבות, כוויות, זיהומים או פציעות בתהליך הטיפול בחמצן. מעבר לאדמומיות קלה שנגרמת עקב טיפול הפילינג, אין כל תופעת לוואי וניתן לחזור מיד לעבודה ולכל פעילות שגרתית אחרת. מעבר לעובדה שמדובר בטיפול בעל תוצאות זמניות בלבד, נראה שכמעט ואין בו חסרונות.

אז לכמה זמן יחזיקו התוצאות?

התשובה טמונה במידה רבה באופן בו נתחזק אותן. לרוב, התוצאות יחזיקו בין חודש וחודשיים בלבד. זהו היבט שחשוב שניקח בחשבון. על אף שמדובר בטיפול יעיל לטווח הקצר וללא תופעות לוואי, שווה שנשאל את עצמנו האם נוכל לשאת בעלויות כאלה מדי חודש. מאחר ולא כולנו חיים בהוליווד ויכולים להרשות לעצמנו טיפולים אסתטיים במחיר גבוה כחלק מהתקציב החודשי השוטף שלנו, חשוב שנדע כי בטווח הארוך זו עשויה להיות אחת השיטות הטיפוליות היקרות ביותר לשימור מראה הפנים הצעיר וכדאי לקחת את זה בחשבון.

ככל שזה נוגע לאיכות התוצאות, אין כל ספק – מדובר בשיפור משמעותי מאוד ובתהליך טבעי לחלוטין. תוצאות הטיפול יהיו ניכרות תוך זמן קצר והעור יהיה קורן, עשיר בלחות וחיוני כפי שלא היה המון שנים. מבחינת היעילות, מדובר לגמרי בדבר האמיתי ואנו נקבל תמורה מלאה לכסף שלנו.

טווח מחירים

בסופו של דבר, המחיר עשוי להשתנות על פי הטיפולים הנלווים שנבחר לעשות, במחיר שיגבה איש הצוות הטיפולי ובקליניקה בה נבצע את הטיפול. טיפולי פילינג, בעיקר בלייזר, עשויים לייקר את התהליך משמעותית, אך גם יספקו תוצאות יעילות יותר. ישנן לא מעט קליניקות שיציעו מחיר מיוחד לטיפול משולב ושווה לברר זאת מראש. לאחר שנבצע השוואה מדוקדקת ונמצא את אנשי המקצוע המיומנים והמנוסים ביותר בתחום, נוכל להתחיל לברר על מבצעים מיוחדים. ברוב המקרים, תוצע לנו חבילה טיפולית מקיפה במחיר אחיד.

טווח המחירים עבור טיפול חמצן יחיד נע בין 500-2000 ₪ בהתאם לקליניקה והרופא/הקוסמטיקאית הרפואית בהם נבחר.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה