חיפוש
בוטוקס לגבר

 

 

טיפולי בוטוקס לגברים

בשנים האחרונות חלה עליה חדה בפניות של גברים לטיפולי יופי ואסתטיקה. הפתיחות החברתית בצד השימוש הגובר ברשתות חברתיות וצילומים הזניקו את הרצון לשפר ולהצעיר את המראה גם אצל הגברים, בעיקר בטכניקות נגישות ופשוטות כגון הזרקת בוטוקס. ע"פ הנתונים מאות אלפי גברים בעולם המערבי מזריקים מדי שנה בוטוקס, במגמה שרק הולכת וצוברת תאוצה. לאחרונה היה זה שדר הטלוויזיה אברי גלעד שסיפר על שגרת טיפולי הבוטוקס שהוא מקיים בנוסף לטיפולי לייזר ומילוי קמטים.

בוטוקוס לגברים פרופיל ניתוח

משך ההליך
כרבע שעה
מספר טיפולים
אחד או יותר
זמן החלמה
מספר שעות
תוצאות
לאחר 3-4 ימים
סוג הרדמה
ללא
סוג אשפוז
ללא
משך ודרגת הכאבים
קלים
מגבלות לאחר הטיפול
אין

מה זה בכלל בוטוקס?

בוטוקס הינו טיפול אסתטי לא כירורגי, המבוצע באמצעות הזרקת חומר בשם בוטוליניום טוטקסין שהוא סוג של רעלן שמשתק זמנית פעילות שרירית. לבוטוקס (או דיספורט) שימושים רבים מאד ברפואה בכלל ובאסתטיקה רפואית בפרט.

איפה גברים מזריקים בוטוקס?

  • הזרקת בוטוקס למצח – גברים רבים מגלים שמצח חרוש קמטים הוא פחות אטרקטיבי ממה שאפשר היה לחשוב, ומבקשים להחליק אותו באמצעות הזרקת בוטוקס במצח.
  • הזרקת בוטוקס בין הגבות – לגברים עם קמט אורכי בין הגבות יש הבעה זעופה ורצינית והזרקת הבוטוקס מרפס את השריר, משחררת את הגבות ומרככת את המראה.
  • הזרקת בוטוקס בצידי העיניים – קמטי ההבעה שנוצרים כתוצאה מחיוכים ומצמצום העיניים בשמש ניתנים להעלמה באמצעות הזרקת בוטוקס.
  • הזרקת בוטוקס בסנטר – גברים רבים מגלים שעם ההתבגרות, קו הלסת הקשוח שלהם מטשטש ומדלדל והטיפול בבוטוקס יכול לסייע לייצב אותו מחדש, לרוב מגיע טיפול זה בשילוב עם הזרקת חומצה היאלורונית.
  • הזרקת בוטוקס בשפתיים – למרות שגברים בדרך כלל לא מזריקים בוטוקס להחלקת קמטוטים בשפתיים, הם מסתייעים בו בטיפול בגאמי סמייל. מדובר בחיוך חושף חניכיים אשר נפוץ אצל גברים ונשים, והזרקת הבוטוקס מסייעת בשחרור שריר השפה העליונה כך שיכסה חלק גדול יותר של החניכיים.
  • הזרקת בוטוקס כנגד הזעת יתר – כ-3% מהגברים סובלים ממצב של הזעה מוגברת המכונה הזעת יתר. אחד הטיפולים הנפוצים בבעיה הינו באמצעות הזרקת בוטוקס והוא יעיל במצבים של הזעת יתר בבתי השחי, הזעת יתר בכפות הידיים, הזעת יתר ברגליים והזעת יתר במפשעות.

במה שונה הזרקת בוטוקס בגברים מנשים?

ככלל טכניקת הזרקת הבוטוקס אינה שונה וכך גם עקרונות הטיפול. עם זאת האנטומיה השונה בין המינים מחייבת תכנון טיפול מעט שונה, למשל בהתייחסות לגובה הגבות לאחר הזרקת בוטוקס במצח, כדי שיישמר המראה הגברי. בנוסף לגברים רבים חשוב פרמטר המראה הטבעי שיישמר לאחר הטיפול, בין אם הם מסתירים את עצם הטיפול או לא, ויש להתחשב בכך בכמות החומר המוזרק ואופן ההזרקה.

טיפ היועצת

יצאת גבר והתחלת להזריק בוטוקס? נסה להימנע מהזרקות יתר. יש לקחת בחשבון שמה שנראה טוב על נשים לא בהכרח מחמיא לגברים וכדי לשמר מראה טבעי ככל הניתן מוטב להסתפק בהזרקות עדינות ומיעוט חומר, ובמידת הצורך להגיע לתיקונים באם התוצאה אינה מספקת.

איך מתכוננים להזרקת בוטוקס?

חשוב לדווח על כל בעיה רפואית, אלרגיה או רגישות שקיימת לחומר כזה או אחר ולעדכן את הרופא בדבר תרופות שאתם נוטלים.
מי שסובל מהרפס – מומלץ לבצע טיפול מונע כ-3 ימים לפני ההזרקה ובכל מקרה כמובן שאין להזריק במקרה של פצע פעיל.
כדאי להימנע מעישון ושתיית אלכוהול על מנת למנוע דלילות בדם ודימומים מיותרים.

איך מזריקים בוטוקס?

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הזרקה בבוטוקס הוא שהטיפול בו אינו פולשני. הזרקת בוטוקס נעשית באמצעות מחט דקה וללא הרדמה, במספר דקירות קטנות באזור הטיפול. במקרה של הזרקת בוטוקס במצח יתבצעו מספר דקירות לרוחב המצח ומכיוון שמדובר בשטח יחסית גדול ניתן להיעזר במריחת משחת אלחוש טרם הטיפול. הזרקת בוטוקס במצח משפיעה על גובה הגבות לכן חשוב לוודא שהרופא המזריק מיומן ומכיר את האנטומיה השרירית בפנים, למניעת מצב של הרמת יתר של הגבות או להיפך – נפילה שלהן. את הקמט שבין הגבות משחררים בדקירה עדינה ברווח שבין הגבות.

כאשר מדובר בהזרקת בוטוקס בצידי העיניים ייבחרו מספר נקודות קטנות בצד העיניים ובהזרקה עדינה ניתן להגיע להחלקה של הקמטים.

איך פועל הבוטוקס?

מיד עם ההזרקה נקשר החומר הפעיל אל עצבי השריר וחוסם את האותות העצביים המועברים אליהם. השריר נחלש וכבר למחרת ניתן להבחין בתחילת ההיטשטשות של הקמטים.

מה קורה לאחר הזרקת בוטוקס בשפתיים?

מיד לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה ולעבוד. בשעות שלאחר מכן תיתכן נפיחות קלה באזור ההזרקה ולעיתים יופיעו שטפי דם קלים. תיתכן תחושת עקצוץ במקום המוזרק – זה טבעי ומעיד שהחומר פועל.

מהן תופעות הלוואי לאחר הזרקת בוטוקס?

החזרה לשגרה אחרי הטיפול היא מהירה ותופעות הלוואי הן מינימליות אבל חשוב לקחת אותן בחשבון. תופעות הלוואי של טיפול בבוטוקס הינן לרוב מקומיות, קלות ונדירות וכוללות:

"סימנים כחולים" במקום ההזרקה
נפיחות במקום ההזרקה החולפת תוך מספר דקות
כאבי ראש שחולפים מאליהם
נדידת חומר למקום אחר, תופעה לא נעימה אך חולפת

מתי רואים תוצאות לאחר הזרקת בוטוקס בשפתיים?

תוצאות לאחר הטיפול מתחילים לראות כבר למחרת ההזרקה, כאשר הן הולכות ומתעצמות ומגיעות לשיא לאחר 3-4 ימים.

כמה זמן משפיע הבוטוקס?

מכיוון ששרירי הגברים בדרך כלל חזקים יותר מאשר אצל נשים, לעתים תתפוגג השפעת החומר מעט מוקדם יותר, כך שיחזיק מעמד 3-5 חודשים. מומלץ לשמור על שגרת טיפול כי כך ניתן להגיע לאפקט מצטבר והקמט אינו חוזר לקדמותו גם כאשר החומר מתפוגג. כאשר משלבים את טיפולי הבוטוקס עם הוספת חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית, ניתן להגיע למשך השפעה ממושך יותר.

מה אסור לעשות אחרי בוטוקס?

ביום שלאחר ההזרקה יש להימנע מפעילות מאומצת ובימים שלאחר מכן מומלץ להימנע מעיסוי או מגע באזור ההזרקה, על מנת למנוע זליגה של החומר ולהימנע מפעילות מאומצת ביום ההזרקה. בשבוע שלאחר הזרקת הבוטוקס יש להיזהר משמש ישירה או המצאות בטמפרטורות גבוהות, ובכל יציאה החוצה להשתמש בקרם הגנה עם SPF גבוה ככל הניתן. הקפדה מלאה על ההוראות הן לפני הטיפול והן אחריו, תקטין משמעותית את הסיכוי לתופעות לוואי לא נעימות.

 

 

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה